Нуредини: Во иднина ќе бидеме земја транзит за гас за другите земји


Потребен е итен прекин на огнот, ракетите од Хамас врз Израел се за осуда, а Израел има право на самоодбрана, изјави министерот за надворешни работи на Грција ...
| | веќе видена | слични
6 копии
12 копии

Уверен сум дека Преспанскиот договорот е историски. Ќе бидат потребни години со цел да ја увидиме потребната историска дистанца за да го утврдиме неговото ...
| | веќе видена | слични

Вицепремиерот Никола Димитров за грчкиот дневен весник „Та Неа“ изјави дека Грција е многу важен трговски партнер и во Северна Македонија имаме големи грчки ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Во интервју за вчерашното издание на грчкиот дневен весник „Та Неа“, со наслов „Соработката е инвестиција во стабилноста“, вицепремиерот Никола Димитров ...
| | веќе видена | слични

Во Македонија се јави оптимизмот за надминување на блокадата на Софија на патот на евроинтеграциите, особено по понудените идеи од Грција кои би можеле да ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Поранешниот претседател на САД, Доналд Трамп, се огласи за видеото на кое се гледа неговиот наследник, Џо Бајден, со спремни одговори на новинарски прашања за ...
сите 54 | | | веќе видена

- Цел ден измина, а Зоран Заев и СДСМ директно не се оградија од деталите напишани и опишани во бугарските медиуми и пренесени од светските медиумски сервиси, ...
сите 478 | | | веќе видена

Во октомври е закажан нов состанок на мешовитата македонско - бугарска комисија за историски прашања на која историчарите повторно ќе се обидат да најдат ...
сите 109 | | | веќе видена

Иднината на Европа без автентичното место на Западен Балкан, е бесмислено. Крајно време е Европската Унија да го исполни сопственото ветување за почеток на ...
сите 304 | | | веќе видена

Во Македонија под режимот на мафијата на Заев, граѓани од прв и втор ред има и дури и во издавањето на пасоши. И тоа во прв ред се криминалците блиски до Заев, ...
сите 66 | | | веќе видена

Зголемената еколошката такса за горивата негативно ќе влијаат на стандардот на граѓаните. На светската берза расте цената на суровата нафта, а на домашен терен ...
сите 179 | | | веќе видена

Секој претседател на ВМРО-ДПМНЕ имал свои искушенија, ама јас видов баш се, и има навистина голема вистина во цитатот дека „тоа што нема да те убие, ќе те ...
сите 183 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Нуредини: Во иднина ќе бидеме земја транзит за гас за другите земји

Од:
До кого (е-маил):
Порака: