Од утре се отвораат фитнес центрите и теретаните, угоститeлите со рабoтно време до 23:30


Владата на 69-та редовна седница, донесе одлука, забраната и посебниот режим на движење на населението и возилата од јавен превоз од 13 мај 2021 почнува од ...
| | веќе видена | слични

Европската унија се согласи да ги отвори границите за сите патници кои го завршиле процесот на вакцинација, пренесе Франс прес. Таканаречениот дигитален зелен ...
| | веќе видена | слични
9 копии

Франција од денеска ги отвора баровите, продавниците и културните објекти, со што влегува во нова фаза на олеснување на ограничувачките мерки наметнати како ...
| | веќе видена | слични
8 копии
5 копии

Од денес, француските кафулиња и ресторани имаат дозвола повторно да ги послужуваат гостите на отворено, по шестмесечна блокада, а францускиот претседател ...
| | веќе видена | слични
4 копии
повеќе

Останато

Македонските репрезентативци денеска околу 14 часот, од Амстердам слетаа на скопскиот аеродром. Таму ги пречекаа стотина фанови, кои се сликаа со нив, земаа ...
сите 710 | | | веќе видена

Во Бразил, во последните 24 часа се регистрирани 115.228 нови случаи на корона вирусот, што е рекорден дневен биланс од почетокот на пандемијата, објави ...
сите 624 | | | веќе видена

Лидерите на Европската Унија денеска ќе ја разгледаат можноста за самит со рускиот претседател Владимир Путин, во рамки на новата стратегија за односи со ...
сите 43 | | | веќе видена

Македонскиот министер за евроинтеграции Никола Димитров вложи многу напор да лобира во ЕУ за Северна Македонија во спорови со Бугарија, но тоа не значи дека ...
сите 788 | | | веќе видена

Премиерот Зоран Заев смета дека денешната средба со неговиот бугарски колега Стефан Јанев и заедничките напори за воспосвување на атмофвера на доверба ќе биде ...
сите 247 | | | веќе видена

Министерот за здравство, Венко Филипче најави дека в недела на скопскиот аеродром ќе пристигнат 500.000 кинески вакцини од производителот Синовак, кој веднаш ...
сите 424 | | | веќе видена

Заев годишно ќе зема по 54 милиони евра повеќе од џебот на народот и сметките на фирмите со покачувањето на горивата. 54 милиони евра помалку кај граѓаните ќе ...
сите 145 | | | веќе видена

„Пред три години, Владата предводена од СДСМ и премиерот Зоран Заев презеде одговорност, влезе одлучно во процесите и испиша нова историја. Денешниот ден во ...
сите 122 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Од утре се отвораат фитнес центрите и теретаните, угоститeлите со рабoтно време до 23:30

Од:
До кого (е-маил):
Порака: