Концерт „Музичко патување“ со македонски солисти во Филхармонија

8 копии
3 копии

Овој четврток во 20 часот, со концертот насловен „Данте“, Филхармонија ја заокружува оваа концертна сезона. На последниот концерт во официјалниот дел од ...
| | веќе видена | слични
2 копии

„Дуо Дениција“ гости на фестивалот „Тремоло“ Анастасија Милеска (р. 1996 година) и Александар Андријевски (р. 1995 година) веќе две години активно настапуваат ...
| | веќе видена | слични

На програмата се Концертот за кларинет и виола оп. 88 од Брух и симфонијата бр. 4 – „Италијанска“ од Менделсон. Солисти се Здравко Ангелов (кларинет) и Илза ...
| | веќе видена | слични

По благото попуштање на мерките за преценција и заштита од Ковид-19, Филхармонија ја продолжува серијата на концерти од годинешната програма. Согласно ...
| | веќе видена | слични

Низа меѓународни награди, блескави критики од престижните „Вашингтон пост“, „Класикал гитар магазин“ од Лос Анџелес, „Дејли њуз“… Одзивот на публиката и дома ...
| | веќе видена | слични

Македонскиот камерен состав трио „Аура“ денеска ќе настапи на 21. Интернационален музички фестивал „Мај месец музике“. Фестивалот се одржува во Концертната ...
| | веќе видена | слични

Останато

Партијата Демократски сили на Ромите донесе одлука за коалицирање со ВМРО-ДПМНЕ на следните локални избори, во делот на безусловна поддршка на кандидатите за ...
сите 300 | | | веќе видена

Зголемен е бројот на повици во Службата за Итна медицинска помош во Скопје, а екипите од изутрината, досега, интервенираа кај 30 случаи. Граѓаните кои бараат ...
сите 104 | | | веќе видена

Постојаниот координатор на Обединетите нации во Северна Македонија, Росана Дуџак, ја поздравува одлуката Охридскиот регион да не биде ставен на Листата светски ...
сите 159 | | | веќе видена

Албанските партии во земјата имаат спротивставени ставови во однос на иницијативата на Северна Македонија, Албанија и Србија за регионалната соработка наречена ...
сите 334 | | | веќе видена

Вчерашната бројка на 81 новозаразени дополнително ја зголеми загриженоста, откако овој тренд е во постојан пораст неколку дена. Откако вчера на листата се ...
сите 212 | | | веќе видена

Борбата против криминалот и корупцијата продолжува и никој нема да биде поштеден од какви било индиции или постапки коишто се незаконски, порача премиерот, ...
сите 167 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Концерт „Музичко патување“ со македонски солисти во Филхармонија

Од:
До кого (е-маил):
Порака: