Падна вредноста на доларот

6 копии

Останато

Министерството за здравство на Израел објави дека повеќе од 2.000 луѓе биле позитивни на Ковид-19 во понеделникот, што е најмногу од март.Како што е наведено, ...
сите 618 | | | веќе видена

Законот за амнестија не може да биде особено олеснителна околност за изрекување на помала казна од законски предвидената за организаторите на упадот во ...
сите 146 | | | веќе видена

Споменикот Стоунхенџ може да го изгуби статусот на светско културно наследство на УНЕСКО поради изградбата на тунел во непосредна близина, давајќи му статус на ...
сите 257 | | | веќе видена

Грчкитевласти штотуку објавија дека во псоледните 24 часа, во Грција се откриени 3 593 нови случаи на корона вирусот, од него починале осум лица. Петнаесет од ...
сите 398 | | | веќе видена

Низа реакции денеска од политички партии, но и од Синдикатот на работниците од управата, правосудните органи и здруженијата на граѓани по вчерашната изјава на ...
сите 146 | | | веќе видена

Хидилин Дијаз ќе биде запишана во историјата на Филипините, откако го донесе првото олимписко злато во историјата на нацијата со над 100 милиони жители, и за ...
сите 263 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Падна вредноста на доларот

Од:
До кого (е-маил):
Порака: