Американците пишуваат за УСПЕХОТ НА СРБИЈА

Во Фокус го пишуваат следното за тајна разузнавачка акција за враќање на Груевски на власт во С. Македонија: Меѓународниот институт ИФИМЕС во својата последна ...
| | веќе видена | слични

Влегуваме во крајната фаза на „редукција“ – согорување и отплеткување – на спорот меѓу Македонија и Бугарија, што ќе покаже дали решение воопшто е можно, и ако ...
| | веќе видена | слични

Напорите на Г7 за воспоставување западна алтернатива на Кина се соочуваат и со големи пречки. Западните земји немаат централизирана точка за координација на ...
| | веќе видена | слични

Откако кинескиот претседател Си Џинпинг ја промовираше во 2013 година, иницијативата на Пекинг „Појас и пат“ (БРИ), насочи стотици милијарди долари во странска ...
| | веќе видена | слични

Во рамките на американските и европските аналитички центри, како влијателни креатори на политиките во западниот свет, и на страниците на стручните геополитички ...
| | веќе видена | слични
4 копии

– Денес е клучно е сите да можат да имаат пристап до Интернет со задоволителен квалитет, вклучувајќи и фиксни и мобилни пристапни мрежи. Тоа е предусловот за ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Лидерот на ВМРО, Красимир Каракачанов го критикуваше поранешниот бугарски премиер Бојко Борисов во врска со „остриот пресврт“ во неговиот став кон Македонија. ...
сите 620 | | | веќе видена

Дојде во Гостивар, нервозно ме нападна, ме навредуваше се посрамоти и си отиде. Министерот кој потпиша македонски пасоши на балкански нарко босови, а нема за ...
сите 178 | | | веќе видена

СДСМ, Заев, Филипче и функционерите на СДСМ кога веќе не можат да ги излажат граѓаните, пробуваат на своите членови да им стават розови очила. Венко Филипче ...
сите 50 | | | веќе видена

Бидејќи Општина Охрид, Општона Струга, нити пак Министерството з атранспорт и врски не ги објавија јавно краткотрајните договори за закуп на плажи на ...
сите 79 | | | веќе видена

Од 14 до 20 часот денеска, на автопатот Скопје – Велес и скопската обиколница, полицијата санкционира 66 возачи за брзо возење.Според МВР, 62 од нив возеле со ...
сите 269 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Американците пишуваат за УСПЕХОТ НА СРБИЈА

Од:
До кого (е-маил):
Порака: