Балканот сѐ повеќе се потпира врз кинески кредити

13 копии
5 копии

Кризата предизвикана од пандемијата со Ковид-19 за зголемила сиромаштијата во Албанија. Во последната проценка на Светска банка стои дека списокот на сиромашни ...
| | веќе видена | слични

Централна банка на Албанија го корегираше очекуваниот процент на раст на економијата за годинава на 5,3 отсто наместо 4,9 отсто од претходно очекуваниот. Врз ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Кинеските заеми на Западен Балкан привлекуваат сè поголемо внимание како резултат на геополитичките и економските последици, а нивниот удел во надворешните ...
| | веќе видена | слични

Останато

Дека последните анализи се во тек пред потпишување на рамковниот договор за изградба на брзата пруга Белград-Ниш-Прешево, соопшти денеска претседателот на ...
сите 535 | | | веќе видена

Министерството за труд и социјална политика ги повикува работодавачите, негователите и воспитувачите во градинките, вработените во Центрите за социјална ...
сите 155 | | | веќе видена

На денешната седница владата ја разреши Ана Петровска од функцијата в.д. Директорка на Државниот инспекторат за животна средина (дижс) и на нејзино место го ...
сите 74 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Балканот сѐ повеќе се потпира врз кинески кредити

Од:
До кого (е-маил):
Порака: