Мицкоски во посета на Делчево: Оваа власт треба да си оди, за Македонија да тргне напред!

Лидерот на ВМРО ДПМНЕ Христијан Мицкоски од Делево порача дека оваа власт треба да си оди, за Македонија да тргне напред. Делчево заслужува убав живот, среќни ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски на својот Фејсбук профил сподели дека после 10 недели по прележувањето на Ковид 19 успеал да се искачи на врвот на ...
| | веќе видена | слични

Поранешниот пратеник од редовите на ВМРО-ДПМНЕ Влатко Ѓорчев на социјалните мрежи сподели фотографии која заедно со лидерот Мицкоски ја имале во Битола. ...
| | веќе видена | слични

Во ВМРО-ДПМНЕ во тек се внатрепартиски анкети за кандидат за градоначалник од ВМРО-ДПМНЕ за следните локални избори, изјави денеска во Битола Христијан ...
| | веќе видена | слични

Синовите на лидерот на ВМРО, Христијан Мицкоски ги залепија сликичките за Евро 2020. Мицкоски , а тој се пофали на својот Фејсбук профил . Вели дека неговите ...
| | веќе видена | слични

„Разговаравме за актуелните случувања во земјава, го информирав за високиот степен на криминал и инволвираноста на високите претставници на владата во криминал ...
| | веќе видена | слични

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски на својот Фејсбук профил пишува дека остварил телефонски разговор со претседателот на Европската народна ...
| | веќе видена | слични

Претседатело на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски соопшти дека имал телефонски разговор со претседателот на Европската народна партија Доналд Туск, кој воедно ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Министерот за здравство Венко Филипче речиси секогаш е облече во костум и бела кошула на прес-конференциите. Особено изминатва година, заради пандемијата и ...
сите 118 | | | веќе видена

Во изминатите 24 часа во ковид центрите во болниците низ земјава е пријавено дека се лекуваат вкупно 65 пациенти позитивни и суспектни на корона вирусот. По ...
сите 505 | | | веќе видена

Проф. Ангел Димитров во емисијата „Сабота 150“ за Дејан Јотов вели дека учесниците од македонската страна во Заедничката мултидисциплинарна експертска комисија ...
сите 76 | | | веќе видена

Трансатлантското партнерство останува камен-темелник на нашата колективна безбедност. Денеска ќе ги утврдиме насоките за улогата на Алијансата во актуелните ...
сите 131 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Мицкоски во посета на Делчево: Оваа власт треба да си оди, за Македонија да тргне напред!

Од:
До кого (е-маил):
Порака: