Мицкоски во посета на Делчево: Оваа власт треба да си оди, за Македонија да тргне напред!

Лидерот на ВМРО ДПМНЕ Христијан Мицкоски од Делево порача дека оваа власт треба да си оди, за Македонија да тргне напред. Делчево заслужува убав живот, среќни ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски на својот Фејсбук профил сподели дека после 10 недели по прележувањето на Ковид 19 успеал да се искачи на врвот на ...
| | веќе видена | слични

Поранешниот пратеник од редовите на ВМРО-ДПМНЕ Влатко Ѓорчев на социјалните мрежи сподели фотографии која заедно со лидерот Мицкоски ја имале во Битола. ...
| | веќе видена | слични

Во ВМРО-ДПМНЕ во тек се внатрепартиски анкети за кандидат за градоначалник од ВМРО-ДПМНЕ за следните локални избори, изјави денеска во Битола Христијан ...
| | веќе видена | слични

Синовите на лидерот на ВМРО, Христијан Мицкоски ги залепија сликичките за Евро 2020. Мицкоски , а тој се пофали на својот Фејсбук профил . Вели дека неговите ...
| | веќе видена | слични

„Разговаравме за актуелните случувања во земјава, го информирав за високиот степен на криминал и инволвираноста на високите претставници на владата во криминал ...
| | веќе видена | слични

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски на својот Фејсбук профил пишува дека остварил телефонски разговор со претседателот на Европската народна ...
| | веќе видена | слични

Претседатело на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски соопшти дека имал телефонски разговор со претседателот на Европската народна партија Доналд Туск, кој воедно ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Ако го нема Груевски тука, тогаш многу тешко можеш да дојдеш до вистинската слика за 27 април истакна претседателот Стево Пендаровски на денешниот брифинг за ...
сите 152 | | | веќе видена

Премиерот Зоран Заев на седницата за пратенички прашања во Парламентот повика на одговорно однесување од сите во државата кон Охрид како природно и културно ...
сите 228 | | | веќе видена

Зголемен е бројот на повици во Службата за Итна медицинска помош во Скопје, а екипите од изутрината, досега, интервенираа кај 30 случаи. Граѓаните кои бараат ...
сите 115 | | | веќе видена

Претседателот Стево Пендаровски нема да потпише указ за прогласување на измените на Изборниот законик со кој се бараат потписи од два отсто од избирачи во ...
сите 162 | | | веќе видена

Во албанското пристаниште Драч е откриена и запленета нова количина на кокаин во контејнер со овошје, нарачка за компанијата „Алба Егзотик Фрут“ (Alba Exotic ...
сите 37 | | | веќе видена

Премиерот Зоран Заев во објава на Фејсубук најави дека партнерството со БЕСА ќе продолжи и на претстојните локални избори, споделувајќи фотографии од средба со ...
сите 123 | | | веќе видена

Министерството за здравство информира, согласно податоците од Институтот за јавно здравје:Во последните 24 часа се направени 4.582 тестирања, а регистрирани се ...
сите 505 | | | веќе видена

Постојат неколку премрежја во изминативе 30 години кои не можевме да ги превидиме, на пример спорот со Грција. Не можевме да предвидиме прво дека ќе трае толку ...
сите 265 | | | веќе видена

Народните избраници и со последната седница за пратенички прашања пред годишните одмори. Во фокусот и мини шенгенот. Откако опозициската ВМРО-ДПМНЕ јавно го ...
сите 222 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Мицкоски во посета на Делчево: Оваа власт треба да си оди, за Македонија да тргне напред!

Од:
До кого (е-маил):
Порака: