Џабе сменија име: ЕУ ја пушти Македонија низ вода


Премиерот Зоран Заев испрати предупредување до ЕУ дека репутацијата на Унијата ќе се најде на удар доколку наскоро не почнат преговорите за членство со ...
| | веќе видена | слични
8 копии

Фрустрациите околу блокадата на разговорите за членство и испораката на вакцини дава шанса на Кина и Русија, вели премиерот Зоран Заев во интервју за магазинот ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Земјите од Западен Балкан мора да знаат дали нивната перспектива во Европската унија е навистина реална во догледно време, рече претседателот на Црна Гора, ...
| | веќе видена | слични
2 копии
2 копии

Премиерот Зоран Заев во интервју за бриселскиот медиум „Политико“ истакна дека ќе се создаде простор за влијание на други сили во регионот, доколку Европската ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Премиерот Зоран Заев ја предупреди ЕУ дека ќе добие удар за репутацијата на Балканот и ќе изгуби повеќе место пред ривалските сили доколку наскоро не ги ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Заменик на претседателот на Владата задолжен за борба против корупцијата и криминалот, одржлив развој и човечки ресурси, Љупчо Николовски, денеска имаше средба ...
сите 187 | | | веќе видена

Проф. Ангел Димитров во емисијата „Сабота 150“ за Дејан Јотов вели дека учесниците од македонската страна во Заедничката мултидисциплинарна експертска комисија ...
сите 75 | | | веќе видена

Од денеска целосно се укинува полицискиот час, угостителските објекти нема да имаат ограничување во работното време, свадбите ќе може да се организираат со ...
сите 147 | | | веќе видена

Новата давачка за граѓаните - Еколошка такса од 3,5 денари за нафтата и нафтените деривати нема да предизвика инфлација уверуваат од Владата. И покрај таксата ...
сите 192 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Џабе сменија име: ЕУ ја пушти Македонија низ вода

Од:
До кого (е-маил):
Порака: