Проекција на три документарни филмови во Кинотека во рамки на „Вечери на женски права“

„Вечери на женски права“ од 2010 година традиционално се организира на различни локации во Скопје и нуди алтернатива за прославувањето на Меѓународниот ден на ...
| | веќе видена | слични

Краткометражниот филм „Змија“ на режисерот Андреј Волкашин освои три награди на фестивалoт за краткометражни филмови „Short Encounters“ во Грција. Наградите се ...
| | веќе видена | слични

Наградите се во категориите за најдобра режија, најдобро сценарио и за најдобра споредна женска улога. -Краткометражниот филм „Змија" го работевме во ...
| | веќе видена | слични
2 копии
3 копии
2 копии

Филмскиот дел од 11. Филозофски филмски фестивал неофицијално ќе започне вечерва со проекцијата на документарниот филм ТЕЛО НА ВИСТИНАТА (Body of Truth) на ...
| | веќе видена | слични

Од 17 до 23 мај, по чекорите на успехот на претходните изданија, во Кинотеката на Република Северна Македонија во Скопје ќе се одржи 21-то издание на „Неделата ...
| | веќе видена | слични
2 копии
2 копии

Tретото издание на Грчкиот филмски фестивал, кој оваа година согласно се уште актуелните пандемиски услови, а заради целосна извесност при реализацијата ќе се ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Американско-руските односи мора да бидат стабилни и предвидливи, изјави американскиот претседател Џо Бајден на прес-конференција по средбата во Женева со ...
сите 351 | | | веќе видена

Условите за одржување на меѓувладина конференција со Република Северна Македонија не се исполнети, соопшти бугарското Министерство за надворешни работи. ...
сите 775 | | | веќе видена

Горан Пандев вчера го постигна првиот гол на Македонија на Европските првенства, а во исто време стана вториот највозрасен стрелец во историјата што некогаш се ...
сите 471 | | | веќе видена

Проф. Ангел Димитров во емисијата „Сабота 150“ за Дејан Јотов вели дека учесниците од македонската страна во Заедничката мултидисциплинарна експертска комисија ...
сите 82 | | | веќе видена

Од денеска целосно се укинува полицискиот час, угостителските објекти нема да имаат ограничување во работното време, свадбите ќе може да се организираат со ...
сите 142 | | | веќе видена

Вицепремиерот задолжен за борба против корупцијата Љупчо Николовски и американската амбасадорка Кејт Брнз на денешната средба разговарале за Извршната наредба ...
сите 154 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Проекција на три документарни филмови во Кинотека во рамки на „Вечери на женски права“

Од:
До кого (е-маил):
Порака: