Бектеши: Организирање на свадби кон крајот на мај или почетокот на јуни


Ќе има дополнително олабавување на мерките, доколку продолжи овој тренд на намалување на бројот на заразени од корона вирусот, рече денеска министерот за ...
| | веќе видена | слични

Министерот за здравство, Венко Филипче денеска најави дополнително олабавување на мерките, доколку и во иднина продолжи овој тренд на намалување на бројот на ...
| | веќе видена | слични
7 копии

На вчерашната владина седница биле разгледувани протоколите за организирање на свадбени свечености, дознава Алсат. Според информации од Владата, ако се задржи ...
| | веќе видена | слични

Бројот на заболени со ковид 19 бележи пад. Комисијата за заразни болести предложи полицискиот час да остане во сила уште најмалку две недели. Денеска ...
| | веќе видена | слични

Министерот за економија Крешник Бектеши и генералниот секретар на Владата Мухамед Зеќири денеска информираа дека се објавени седум јавни повици за финансиска ...
| | веќе видена | слични

Владата предводена од СДСМ продолжува со помош и поддршка за домашната економија, истакна портпаролката на СДСМ Богданка Кузеска.Таа потсети дека се објавени ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Нема ново опуштање на рестрикциите. Епидемијата стивнува, но антиковид мерките остануваат на сила. Полицискиот час и натаму ќе важи од полноќ до 04 часот ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Илија Несторовски преку социјалните мрежи ја искажа својата голема почит кон капитенот на македонската репрезентација, Горан Пандев. Македонија Несторовски кој ...
сите 777 | | | веќе видена

Кон крај на летото се очекува да се постигне колективен имунитет со вакцинирани половина од полнолетните граѓани. Вакцинацијата во моментот е забавена поради ...
сите 345 | | | веќе видена

„Пред три години, Владата предводена од СДСМ и премиерот Зоран Заев презеде одговорност, влезе одлучно во процесите и испиша нова историја. Денешниот ден во ...
сите 161 | | | веќе видена

Денеска сум во Луксембург каде што се одлучува за тоа дали Македонија ќе почне преговори за членство со Европската унија, а власта никаде ја нема, критикуваше ...
сите 558 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Бектеши: Организирање на свадби кон крајот на мај или почетокот на јуни

Од:
До кого (е-маил):
Порака: