Вархеји: ЕУ не може повеќе да губи време


2 копии

Премиерот Зоран Заев ја предупреди ЕУ дека ќе добие удар за репутацијата на Балканот и ќе изгуби повеќе место пред ривалските сили доколку наскоро не ги ...
| | веќе видена | слични

Во Фокус го пишуваат следното за тајна разузнавачка акција за враќање на Груевски на власт во С. Македонија: Меѓународниот институт ИФИМЕС во својата последна ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Фрустрациите околу блокираните разговори за членство и колапсот со испораката на вакцините им дава простор на Русија и Кина, вели македонскиот премиер во ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Во последен обид во седиштето на ЕУ да ги презентира македонските аргументи за формален почеток на преговорите за членство, премиерот Зоран Заев ќе има средба ...
| | веќе видена | слични
10 копии

Влегуваме во крајната фаза на „редукција“ – согорување и отплеткување – на спорот меѓу Македонија и Бугарија, што ќе покаже дали решение воопшто е можно, и ако ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Претседателот на Владата на Република Македонија Зоран Заев, вечерва на покана на потпретседателот на Европската комисија и висок претставник за безбедносна и ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Портпаролката на руското Министерство за надворешни работи, Марија Захарова изјави дека Соединетите Американски Држави, пред да го изговорат зборот „закон“, ...
сите 418 | | | веќе видена

Костадин Костадинов, портпаролот на СДСМ, вели дека до крај останува оптимизмот на власта дека утре Советот за општи работи на ЕУ ќе донесе одлука за отворање ...
сите 136 | | | веќе видена

Во државата веќе неколку денови по ред се бележи тренд на намален број на новозаболени од Ковид-19. Во вчерашната статистика од Министерството за здравство беа ...
сите 355 | | | веќе видена

Неспособноста на Филипче и Заев резултира со тоа околу 20 илјади граѓани викендов да се ревакцинираат, а некои и вакцинираат против корона главно во Србија, ...
сите 186 | | | веќе видена

На 20.06.2021 во 14.10 часот било пријавено дека на експресниот пат Штип-Кочани, во близина на нас.„Три чешми“, се случила сообраќајна незгода помеѓу патничко ...
сите 496 | | | веќе видена

Поранешниот германски репрезентативец Дитмар Хаман вели дека Кристијано Роналдо само дополнително ги мотивирал „панцирите“ со атрактивниот потег и акцијата ...
сите 120 | | | веќе видена

Владата на Северна Македонија и Европската инвестициска банка денеска ќе потпишат договор за финансирање на проекти на мали и средни претпријатија во висина од ...
сите 205 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Вархеји: ЕУ не може повеќе да губи време

Од:
До кого (е-маил):
Порака: