Cummins мотори за милиони километри со Gazelle Next


Истражувачите со децении пробуваа да го искористат потенцијалот на цврстите литиум-метални батерии кои држат значително повеќе енергија во истиот волумен и се ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Останато

РУСИЈА ЈА ПРОТЕРА МАКЕДОНСКАТА В.Д. АМБАСАДОРКА Русија прогласи еден вработен во Амбасадата на Северна Македонија во Москва за персона нон грата. Веста ја ...
сите 66 | | | веќе видена

Министерот за здравство Венко Филипче во синоќешното гостување во емисијата „Само вистина“ на телевизијата Канал 5 рече дека епидемиолошката слика во земјава е ...
сите 597 | | | веќе видена

Министерот за здравство и потпретседател на СДСМ Венко Филипче во вечерашното гостување на телевизија Канал 5, осврнувајќи се на најавената средба во Париз на ...
сите 241 | | | веќе видена

Познатиот универзитет ФОН се најде на листата која вчера ја објави Генералниот Секретаријат на Владата, а на која се работодавачи кои земале финансиска ...
сите 46 | | | веќе видена

Јавен обвинител од Основното јавно обвинителство Скопје заедно со екипа од МВР, извршил увид на самото место каде на 8 јуни 2021 година, во 23:05 часот, во ...
сите 69 | | | веќе видена

Булеварот „Маршал Тито“ што претставува влез и излез на Тетово кон Скопје наликува на тркачка патека на која речиси сите ја надминуваат дозволената брзина за ...
сите 246 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Cummins мотори за милиони километри со Gazelle Next

Од:
До кого (е-маил):
Порака: