Владата ќе носи одлука за олабавување на ковид-рестриктивните мерки

14 копии
5 копии

Полицискиот час од полноќ до 4 часот останува на сила до 1 јуни, одлучи Владата на денешната седница по препораката на Комисијата за заразни болести, да ...
| | веќе видена | слични
2 копии
2 копии

Полицискиот час останува во сила уште најмалку две недели. Нема олабавување на рестриктивните мерки потврдија од Министерството за здравство и движењето на ...
| | веќе видена | слични

Комисијата за заразни болести предлага рестриктивните мерки против Ковид-19 и полицискиот час од полноќ до 4 часот наутро да останат на сила и во наредниот ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Заменик на претседателот на Владата задолжен за борба против корупцијата и криминалот, одржлив развој и човечки ресурси, Љупчо Николовски, денеска имаше средба ...
сите 188 | | | веќе видена

До Советот за општи работи на ЕУ има уште осум дена, а Македонија уште е во голема неизвесност за својата европска иднина, затоа што бугарската техничка влада ...
сите 80 | | | веќе видена

Од денеска целосно се укинува полицискиот час, угостителските објекти нема да имаат ограничување во работното време, свадбите ќе може да се организираат со ...
сите 147 | | | веќе видена

Нема подобрување во македонско - бугарските односи. Бугарија е во стапица поради блокадата на Северна Македонија, вели екс бугарскиот заменик-министер за ...
сите 479 | | | веќе видена

Новата давачка за граѓаните - Еколошка такса од 3,5 денари за нафтата и нафтените деривати нема да предизвика инфлација уверуваат од Владата. И покрај таксата ...
сите 192 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Владата ќе носи одлука за олабавување на ковид-рестриктивните мерки

Од:
До кого (е-маил):
Порака: