Дали со ПЦР тест или вакцина ќе се оди и на свадби?


На денешната владина седница биле разгледувани протоколите за организирање на свадбени свечености, дознава Според информации од Владата, ако се задржи ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Нема ново опуштање на рестрикциите. Епидемијата стивнува, но антиковид мерките остануваат на сила. Полицискиот час и натаму ќе важи од полноќ до 04 часот ...
| | веќе видена | слични
10 копии

Скопје, 17. мај 2021 (ИНПРЕС) – Комисијата за заразни болести денеска ќе одржи состанок на кој ќе се одлучи дали ќе има попуштање на мерките, а ќе бидат ...
| | веќе видена | слични

Откако рестрикциите поради коронавирусот попуштија во Македонија, а полицискиот час се намали, забавите по кафулињата продожија. Изминативе два дена на ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Иднината на Европа без автентичното место на Западен Балкан, е бесмислено. Крајно време е Европската Унија да го исполни сопственото ветување за почеток на ...
сите 448 | | | веќе видена

Европратеникот и потпретседател на бугарската ВМРО-БНД, Ангел Џамбаски, на социјалните мрежи објави видео со кое го повторува ставот дека Македонија е ...
сите 488 | | | веќе видена

„ВМРО-ДПМНЕ е партија која има јасна цел, а таа е напредна Македонија со заштитени национални и државни интереси. Во таа насока е и стратегијата „Македонија за ...
сите 84 | | | веќе видена

Секој претседател на ВМРО-ДПМНЕ имал свои искушенија, ама јас видов баш се, и има навистина голема вистина во цитатот дека „тоа што нема да те убие, ќе те ...
сите 198 | | | веќе видена

Бугарскиот историчар Ангел Димитов вели дека не е исполнето ништо од договорот кој Македонија и Бугарија го потпишаа. Според него, има огромен застој по сите ...
сите 105 | | | веќе видена

Бизнис коморите од Македонија неделава ќе имаат средба со Владата во обид да ја разубедат да им ја наметне еколошката такса, со која ќе се плаќа по 4,13 денари ...
сите 190 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Дали со ПЦР тест или вакцина ќе се оди и на свадби?

Од:
До кого (е-маил):
Порака: