Же Ванг категорично негира дека таа е причината за разводот на Бил Гејтс

Откако Бил Гејтс јавно објави дека се разведуваат со Мелинда, изминатите денови на социјалните мрежи се појавија гласини дека Кинеската Же Ванг е виновен за ...
| | веќе видена | слични

Бил Гејтс, коосновачот на компанијата „Microsoft“ и еден од најбогатите луѓе на светот, на своите пријатели им кажал дека во бракот со Мелинда Гејтс немало ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Основачот на „Мајкрософт“, Бил Гејтс, имал „несоодветна сексуална врска“ со жена и поднесе оставка додека врската ја истражуваше одборот на директори на ...
| | веќе видена | слични

Бил Гејтс наводно имал афера со вработена во "Microsoft" што истражувала управата на компанијата минатата година кога милијардерот отстапил, пишуваат ...
| | веќе видена | слични
8 копии

Бил Гејтс во 2020 година го напуштил Управниот одбор на „Мајкрософт“, кога бордот на директори спровел истрага за поранешна романтична врска на милијардерот со ...
| | веќе видена | слични

 Бракот на Бил и Мелинда Гејтс изгледаше скоро совршено, а токму поради ова јавноста беше изненадена кога пред половина месец тие соопштија дека се ...
| | веќе видена | слични

Бил и Мелинда Гејтс, неодамна и преку „Твитер“, објавија дека се разведуваат. Тие својот имот ќе го поделат на традиционалниот начин, а многумина се прашуваат, ...
| | веќе видена | слични

Во 2020 година, членовите на Управниот одбор на Мајкрософт побараа основачот на компанијата Бил Гејтс да ја напушти својата позиција во Бордот, поради ...
| | веќе видена | слични

Основачот и поранешен шеф на американскиот технолошки гигант се повлече од претседателската фотелја во март 2020 година. „Членовите на бордот на „Мајкрософт" ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

- Политичар кој се плаши од својот народ треба веднаш да се спакува и да ја напушти политиката. Лидерство се покажува и во добри и во лоши моменти. ...
сите 19 | | | веќе видена

Генералниот секретар на СДСМ, Љупчо Николовски, на изборната конференција на СДСМ Охрид, по која општинската организација доби нов претседател и ново ...
сите 155 | | | веќе видена

„Балканот повеќе не е темпирана бомба, туку симбол на пријателство, а регионалната иницијатива „Отворен Балкан" создава многу можности за подобар живот на ...
сите 291 | | | веќе видена

Во големиот шумски пожар што избувна на Пелопонез кај Патра, пет лица се повредени, а десетина куќи се изгорени, соопшти грчката цивилна заштита. Повредените ...
сите 139 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Же Ванг категорично негира дека таа е причината за разводот на Бил Гејтс

Од:
До кого (е-маил):
Порака: