Етериум ја помина границата од 4.000 долари, и по неколку часа

Најпопуларната криптовалута во светот, биткоинот, порасна за околу 0,29 проценти, а утрово се тргуваше по цена од 44.956 долари. Во последните 24 часа, ...
| | веќе видена | слични

Време зa читање: 2 минути Среде шпекулациите за време на викендот дека Тесла можеби ги продал своите биткоини, извршниот директор Елон Маск појасни дека ...
| | веќе видена | слични

Вредноста на најстарата и најпопуларна криптовалута, биткоинот, се наоѓа по надолна патека веќе една недела. Според веб-страницата за податоци „коиндеск“, со ...
| | веќе видена | слични

Биткоинот, најважната криптовалута во светот, денес падна на најниско ниво во последнве три месеци. Ова се случи откако инвеститорите почнаа да ја продаваат ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Македонските репрезентативци денеска околу 14 часот, од Амстердам слетаа на скопскиот аеродром. Таму ги пречекаа стотина фанови, кои се сликаа со нив, земаа ...
сите 707 | | | веќе видена

Работодавците во Москва се должни да отпуштаат вработени кои одбиваат вакцинација против коронавирусот, соопштија од Оперативниот штаб за контрола и следење ...
сите 478 | | | веќе видена

Македонскиот министер за евроинтеграции Никола Димитров вложи многу напор да лобира во ЕУ за Северна Македонија во спорови со Бугарија, но тоа не значи дека ...
сите 701 | | | веќе видена

Заев годишно ќе зема по 54 милиони евра повеќе од џебот на народот и сметките на фирмите со покачувањето на горивата. 54 милиони евра помалку кај граѓаните ќе ...
сите 159 | | | веќе видена

„Пред три години, Владата предводена од СДСМ и премиерот Зоран Заев презеде одговорност, влезе одлучно во процесите и испиша нова историја. Денешниот ден во ...
сите 122 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Етериум ја помина границата од 4.000 долари, и по неколку часа

Од:
До кого (е-маил):
Порака: