ВМРО-ДПМНЕ: Има основани сомневања дека во Град Скопје се доделувале субвенции за инвертери по партиски клуч


Советничката група на ВМРО-ДПМНЕ во Советот на Град Скопје има основани сомневања дека Шилегов делел субвенции за инвертер клими по партиски клуч Од увидот што ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Смешно е да ветиш зелени покриви на згради, и субвенции за зелени покриви за приватни згради, а се што си направил до сега да е пар метри квадратни трева на ...
| | веќе видена | слични

Жално е да викаш на цел глас Ајродром Ајро Ајро, а да немаш направено ништо за почист воздух, туку дополнително да загадуваш. Шилегов не направи ништо од тоа ...
| | веќе видена | слични

И врапчињата на гранка знаат колку е криминална оваа власт. Нема поголем тендер кој не е во дослух со врвот на власта. Не може една противпожарна скала да чини ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Градоначалникот на Град Скопје, Петре Шилегов ги оцени како предизборни активности за негово оцрнување обвинувањата на опозициската ВМРО-ДПМНЕ дека не ...
| | веќе видена | слични
10 копии

Денеска ќе поднесеме пријава до ДКСК за градоначалникот на Град Скопје, Петре Шилегов, за кој постојат основани сомненија дека ненаменски потрошил над 33 ...
| | веќе видена | слични

Денеска ќе поднесеме пријава до Државната комисија за спречување на корупција (ДКСК) за градоначалникот на Град Скопје, Петре Шилегов, за кој постојат основани ...
| | веќе видена | слични

Останато

Франција и Германија предложиле да биде поканет рускиот претседател Владимир Путин на самит со Европската унија како дел од поширокото продолжување на ...
сите 289 | | | веќе видена

Претседателите на парламентите на Србија, Албанија, БиХ, Црна Гора, Македонија и претседателот на Собранието на Косово ќе се состанат в понеделник во Брисел, ...
сите 617 | | | веќе видена

Заев годишно ќе зема по 54 милиони евра повеќе од џебот на народот и сметките на фирмите со покачувањето на горивата. 54 милиони евра помалку кај граѓаните ќе ...
сите 157 | | | веќе видена

Денес во Штип на официјална свечена церемонија беше отворен Конзулатот на Унгарија. На настанот присуствуваа министерот за надворешни работи и трговија на ...
сите 133 | | | веќе видена

Македонските официјални претставници изразија разочарување што Европската унија уште еднаш не и додели датум за почеток на преговори на Македонија поради ...
сите 311 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

ВМРО-ДПМНЕ: Има основани сомневања дека во Град Скопје се доделувале субвенции за инвертери по партиски клуч

Од:
До кого (е-маил):
Порака: