Нелоски: Пендаровски покажа слабост и немање конкретен став, очигледно дека притисокот од Заев е преголем

5 копии

Пендаровски ја покажа својата слаба позиција и немање на конкретен став, притисокот на Зоран Заев е преголем и претседателот Пендаровски не може да се држи до ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Македонија нема друга опција освен ЕУ, но датумот не е копче кое преку ноќ ќе ни го подобри животот. Во овој момент во Македонија имаме деградација на ...
| | веќе видена | слични

Заев во Брисел. Дали јунскиот самит ќе остане само пуста желба за датум за почеток на преговори? Бугарија пред нови избори, кој политичар од официјална Софија ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Демократијата е довонасочна улица. Не може власта со тенко мнозинство да се однесува како да има 93 пратеници. Не може да го одбива било кој предлог за било ...
| | веќе видена | слични

Поранешната пратеничка Ѓулистана Марковска.во емисијата 24 анализа истакна дека прашањето на Македонија е во ЕУ и НАТО. Првпат добиваме изјава дека Европскиот ...
| | веќе видена | слични

Владимир Нелоски од ВМРО-ДПМНЕ во емисијата 24 анализа истакна дека денешниот ден и посетата во Брисел е дел од фоклорот којшто го гледаме во изминатите годии ...
| | веќе видена | слични

Останато

Министерот за здравство Венко Филипче речиси секогаш е облече во костум и бела кошула на прес-конференциите. Особено изминатва година, заради пандемијата и ...
сите 118 | | | веќе видена

Во Германија регистриран е најмал број новоинфицирани со Ковид-19 на дневно ниво во изминатите девет месеци, поради што официјалните лица ја разгледуваат ...
сите 495 | | | веќе видена

Цела Македонија со нетрпеливост и возбуда ја чека недела, кога во 18.00 часот, македонската фудбалска репрезентација ќе го има својот прв настап на едно големо ...
сите 296 | | | веќе видена

Проф. Ангел Димитров во емисијата „Сабота 150“ за Дејан Јотов вели дека учесниците од македонската страна во Заедничката мултидисциплинарна експертска комисија ...
сите 76 | | | веќе видена

Министерката за одбрана Радмила Шекеринска, заедно со премиерот Зоран Заев, денеска во седиштето на НАТО во Брисел учествува на лидерскиот Самит на Алијансата. ...
сите 153 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Нелоски: Пендаровски покажа слабост и немање конкретен став, очигледно дека притисокот од Заев е преголем

Од:
До кого (е-маил):
Порака: