Лидерите на Западен Балкан ги викаат на вечера во Брисел следната недела


5 копии

Високиот претставник за надворешна политика на ЕУ, Јосеп Борел, потврди дека идната недела се поканети на вечера шесте лидери на земјите од западен Балкан за ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Претседателот на Владата, Зоран Заев, денеска патува за Брисел каде што е предвидено да оствари средби со високи претставници од Европската Унија и со лидерите ...
| | веќе видена | слични

Премиерот Зоран Заев денеска повторно патува за Брисел на покана на потпретседателот на Европската комисија (ЕК) и висок претставник за безбедносна и ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Претседателот Стево Пендаровски, во рамки на учеството на процесот Брдо – Бриони, во Брдо кај Крањ, денеска се сретна со претседателката на Република Косово, ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Обединувањето на Европа не е целосно без Западен Балкан. Со членството во Европската унија, границите стануваат помалку важни. ЕУ треба да биде поактивно ...
| | веќе видена | слични

Високиот претставник за надворешна и безбедносна политика на ЕУ Жозеп Борел очекува на утрешната вечера во Брисел, лидерите од Западен Балкан да му ги ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Македонските репрезентативци денеска околу 14 часот, од Амстердам слетаа на скопскиот аеродром. Таму ги пречекаа стотина фанови, кои се сликаа со нив, земаа ...
сите 656 | | | веќе видена

Во Бразил, во последните 24 часа се регистрирани 115.228 нови случаи на корона вирусот, што е рекорден дневен биланс од почетокот на пандемијата, објави ...
сите 512 | | | веќе видена

Македонските официјални претставници изразија разочарување што Европската унија уште еднаш не и додели датум за почеток на преговори на Македонија поради ...
сите 394 | | | веќе видена

Денес во Штип на официјална свечена церемонија беше отворен Конзулатот на Унгарија. На настанот присуствуваа министерот за надворешни работи и трговија на ...
сите 130 | | | веќе видена

Голем број граѓани реагираат дека одамна се пријавиле на веб-страницата vakcinacija.mk, но се уште не добиле термин за вакцинација во земјава.Од Министерството ...
сите 431 | | | веќе видена

Заев годишно ќе зема по 54 милиони евра повеќе од џебот на народот и сметките на фирмите со покачувањето на горивата. 54 милиони евра помалку кај граѓаните ќе ...
сите 143 | | | веќе видена

Претседателите на парламентите на Србија, Албанија, БиХ, Црна Гора, Северна Македонија и претседателот на Собранието на Косово ќе се состанат в понеделник во ...
сите 464 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Лидерите на Западен Балкан ги викаат на вечера во Брисел следната недела

Од:
До кого (е-маил):
Порака: