Германска пратеничка бара ЕУ да ја притисне Бугарија


„Ако Европската Унија изврши малку подиректен и поголем притисок, не само на декларативен начин, врз соседна Бугарија, тогаш мислам дека на Македонија ќе и ...
| | веќе видена | слични
9 копии

Бугарија останува останува отворена за отворен дијалог и соработка со Република Македонија, но сите состаноци мора да се одржат под одредени услови, се ...
| | веќе видена | слични

Северна Македонија и Албанија во март лани добија зелено светло за почеток на преговорите и двете земји заслужуваат да ги одржат првите меѓувладините ...
| | веќе видена | слични

Новиот бугарски министер за надворешни работи, Светлан Стоев денес соопштил дека Бугарија останува отворена за отворен дијалог и соработка со С. Македонија, но ...
| | веќе видена | слични

„Република С. Македонија предложи да се одржи телефонски разговор меѓу двајцата министри за надворешни работи и тој ќе се спроведе веднаш штом ќе дозволи ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Германската метеоролошка служба предупредува декавикендов може да се очекуваат обилни врнежи од дожд во областите кои веќе беа погодени од големи поплави. Се ...
сите 336 | | | веќе видена

Епидемиолошката состојба со Ковид-19 засега останува стабилна. Како што соопшти вчера Министерството за здравство во деноноќието меѓу средата и четвртокот биле ...
сите 466 | | | веќе видена

Судењата за четирите предмети на СЈО кои се вратија од почеток поради престанување на мандатот на судија-поротник, почнуваат од крајот на август и почеток на ...
сите 194 | | | веќе видена

Полицијата запленила дрога вредна околу 150.000 евра по акција во која е пресечен меѓународен канал, а приведени се пет лица, соопшти денеска Министерството за ...
сите 327 | | | веќе видена

На 22.07.2021 околу 03.20 часот во СВР Скопје било пријавено дека во казино на ул.„Максим Горки“ едно лице со закана кон вработената одзело пари од прометот. ...
сите 108 | | | веќе видена

Бојан Јовановски – Боки 13 денеска околу 15 часот е спроведен во затворот во Идризово, каде треба да ја издржува деветгодишната затворска казна за случајот ...
сите 72 | | | веќе видена

Португалскиот прволигаш Санта Клара со победа од 3-0 против скопски Шкупи го напушти теренот на арената „Тоше Проески“ во меч од второто квалификациско коло од ...
сите 202 | | | веќе видена

Продолжуваме со европеизација на С. Македонија, а кога ЕУ ќе реши да ни испорача почеток на преговори, бидејќи тоа го заслужуваме, можат да ни се јават, објави ...
сите 66 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Германска пратеничка бара ЕУ да ја притисне Бугарија

Од:
До кого (е-маил):
Порака: