Македонија нема да дели награди за примена вакцина, граѓаните имале интерес за имунизација


Наместо 40 годишници, лицата во осмата деценија од животот повторно ќе имаат приоритет за вакцинација против ковид 19. Ако изминатиот период во пунктовите ...
| | веќе видена | слични

Во изминатиов период власта во Македонија започна да говори дека граѓаните полека но сигурно веќе стекнуваат колективен имунитет со помош на мерките и ...
| | веќе видена | слични
10 копии

„Вакцинацијата се одвива непречено на сите пунктови низ државата. Вкупно се аплицирани 207.219 дози вакцини, а ревакцинирани се 31.599 граѓани“. Ова на својот ...
| | веќе видена | слични

Додека Венко Филипче изјавува дека граѓаните под 40 години ќе почекаат за вакцинација, тројца од министрите кои се вакцинираа денеска се уште немаат наполнето ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Синдикалната организација на АД ЕСМ и Синдикатот на РЕК Битола донираа вода за пиење во Вакциналниот пункт во Битола. Вкупно 13.000 шишиња вода се ставени на ...
| | веќе видена | слични
4 копии
3 копии
повеќе

Останато

Во октомври е закажан нов состанок на мешовитата македонско - бугарска комисија за историски прашања на која историчарите повторно ќе се обидат да најдат ...
сите 82 | | | веќе видена

Претседателот на Владата, Зоран Заев, денеска во Струмица отвори Канцеларија за непосреден контакт со граѓаните. Како што соопшти владиниот Сектор за односи со ...
сите 61 | | | веќе видена

Во Македонија под режимот на мафијата на Заев, граѓани од прв и втор ред има и дури и во издавањето на пасоши. И тоа во прв ред се криминалците блиски до Заев, ...
сите 66 | | | веќе видена

Зголемената еколошката такса за горивата негативно ќе влијаат на стандардот на граѓаните. На светската берза расте цената на суровата нафта, а на домашен терен ...
сите 179 | | | веќе видена

Секој претседател на ВМРО-ДПМНЕ имал свои искушенија, ама јас видов баш се, и има навистина голема вистина во цитатот дека „тоа што нема да те убие, ќе те ...
сите 195 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Македонија нема да дели награди за примена вакцина, граѓаните имале интерес за имунизација

Од:
До кого (е-маил):
Порака: