ВМРО-ДПМНЕ поднесе кривична пријава за специјализираното возило со противпожарна скала


ВМРО-ДПМНЕ денеска поднесе кривичен пријава во Јавното обвинителство за злоупотреба на службена должност и судир на интереси, за набавката на специјално ...
| | веќе видена | слични
8 копии

Бирото за јавни набавки испратило допис до институциите, министерствата, агенциите, државните и јавни претпријатија и општините во кој ги опоменува ...
| | веќе видена | слични

Лага е информацијата дека општина Карпош објавува половични информации од завршените тендерски постапки. Ова е лесно проверливо и видливо на Електронскиот ...
| | веќе видена | слични

Денеска од Општина Карпош ги демантираат обвинувањата на ВМРО-ДПМНЕ дека општината објавува половични информации од завршените тендерски постапки. ,, Лага е ...
| | веќе видена | слични
4 копии

За да просперираш во СДСМ мора да имаш прашина дека си замешан во некаков криминоген скандал. Или дека си го бранел криминалот на партијата, било на централно ...
| | веќе видена | слични
10 копии

Власта во обид да се испере вчера заглави во кал до гуша. Договорите од завршените тендерски постапки кои ги објавуваат на страната на Биро за јавни набавки ...
| | веќе видена | слични

Љупчо Путерот, Венко Филипче, Мила Царовска... Веројатно тука место ќе најдеше и Драги Рашковски, да минеше она јавно помилување на Заев за Рашковски . Но ...
| | веќе видена | слични

Реакција на прес конференција на ВМРО ДПМНЕ Министерството за транспорт и врски ги отфрла сите невистинити информации и шпекулации искажани на денешната прес ...
| | веќе видена | слични

СДСМ немаше да биде СДСМ, ако повторно не влезеше во кал до гуша. Договорите од завршените тендерски постапки кои ги објавуваат на БЈН институциите под нивно ...
| | веќе видена | слични
2 копии

За четири години дел од државните институции, министерства, општини и акционерски друштва потрошиле околу 4 милони евра за набавка на опрема, како што се ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Перспективата за постигнување на реален исчекор во процесот на европската интеграција на Република Северна Македонија, била во фокусот на денешната средба на ...
сите 472 | | | веќе видена

Претседателот на Украина, Владимир Зеленски рече дека сака јасен одговор „да“ или „не“ од американскиот претседател Џо Бајден за планот на Украина за влез во ...
сите 81 | | | веќе видена

Одлуките за додавање нови имиња на црна листа се предмет на внимателен, дисциплиниран процес, и важи само во најсериозни случаи, изјави портпаролот Нед Прајс ...
сите 307 | | | веќе видена

Министерството за здравство информира, согласно податоците од Институтот за јавно здравје: Во последните 24 часа се направени 1.337 тестирања, а регистриран е ...
сите 533 | | | веќе видена

Проф. Ангел Димитров во емисијата „Сабота 150“ за Дејан Јотов вели дека учесниците од македонската страна во Заедничката мултидисциплинарна експертска комисија ...
сите 76 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

ВМРО-ДПМНЕ поднесе кривична пријава за специјализираното возило со противпожарна скала

Од:
До кого (е-маил):
Порака: