Странски стратешки инвеститори ќе купуваат земјоделско земјиште по цена од 1 евро за квадрат


Продажба на земјоделско земјиште на домашни и странски приватни лица и компании на јавен оглас или со посебен договор за стратешки инвестиции со почетна цена ...
| | веќе видена | слични
8 копии

Зоран Заев ја распродава Македонија. Со новиот предлог закон  земјоделското земјиште со кое што се овозможува продажба на државното земјоделско земјиште на ...
| | веќе видена | слични
3 копии
5 копии

Премиерот Зоран Заев денеска при посетата на лозовиот насад Тиквеш кај месноста „Бабуна“ во Велес, изјави дека земјоделството не може да се развие дополнително ...
| | веќе видена | слични

Премиерот Заев тврди дека нема да се дозволи земјиштето да се урбанизира и на него да се гради, не може ниту да се препродава во одреден период. Сепак, во ...
| | веќе видена | слични

Сепак, премиерот Заев ги отфрла обвинувањата дека на таков начин ефтино се распродава Македонија и порачува дека реформата има единсветна цел да се развие ...
| | веќе видена | слични

Лесно е да блокирате важно е да партиципирате и дадете прилог во нешто, рече премиерот Зоран Заев денеска при посетата на лозовиот насад Тиквеш кај месноста ...
| | веќе видена | слични

З емјоделството не може да се развие дополнително без продажба на државните површини, изјави п ремиерот Зоран Заев по најавата дека ВМРО-ДПМНЕ ќе го блокира ...
| | веќе видена | слични

Земјиштето нема да го носи никој ниту во Австралија, ниту во Америка, ниту во Европа, тоа е тука, изјави денеска премиерот Зоран Заев, одговарајќи на ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Вицепремиерот задолжен за европски прашања, Никола Димитров, денеска на Скопскиот економски форум имаше обраќање на панелот насловен „Испорачување на ...
сите 744 | | | веќе видена

Германската канцеларка Ангела Меркел денеска побара и другите европски земји да бараат карантин за патници од земји со високо ниво на делта сојот на корона ...
сите 401 | | | веќе видена

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски преку статус на Фејсбук пишува дека во 2017 година го оставил ЕЛЕМ со 30 милиони евра во депозити и на сметка, а ...
сите 181 | | | веќе видена

Доналд Трамп се огласи во врска со снимката на која се гледа дека неговиот наследник, Џо Бајден користи „ливчиња со одговори“ за време на неодамнешната прес ...
сите 170 | | | веќе видена

Зоран Заев не е искрен со Бугарија и се надевам дека претседателот Румен Радев нема да падне во заблуда. Се надевам дека претседателот Румен Радев, со својот ...
сите 429 | | | веќе видена

Во однос на темата која што излезе вчера во медиумите од коалициониот партнер на Зоран Заев за промена на химна и знаме, единствениот договор за кој веруваме ...
сите 203 | | | веќе видена

САД и Кина преговараат за можна средба на американскиот државен секретар Ентони Блинкен и кинескиот министер за надворешни работи Ванг Jи на министерскиот ...
сите 158 | | | веќе видена

Соработката во регионот на Балканот, економскиот развој, странските инвестиции, инфраструктурата, енергијата, туризмот, последиците од ковид пандемијата - теми ...
сите 157 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Странски стратешки инвеститори ќе купуваат земјоделско земјиште по цена од 1 евро за квадрат

Од:
До кого (е-маил):
Порака: