На лошото здравје на Јанева влијае и притворот, адвокатите се надеваат дека ќе се укине пресудата за „Рекет“


Адвокатот Дељо Кадиев по јавната седница за „Рекет“ во Апелација, кажа дека пресудата од Кривичниот суд треба да се укине, бидејќи има многу грешки и повреди ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Против експремиерот Никола Груевски, бизнисменот Јордан Камчев и поранешниот началник на УБК Сашо Мијалков денеска Обвинителството за организиран криминал и ...
| | веќе видена | слични

ИМА БУРНИ РЕАКЦИИ ЗА ЗАКОНОТ ЗА ЛЕГАЛИЗАЦИЈА НА ДИВОГРАДБИ Петмина пратеници од помалите политички партии, кои му припаѓаат на владејачкото мнозинство, ја ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Поранешниот премиер Никола Груевски преку Фејсбук го обвини сегашниот премиер Зоран Заев дека продолжува со политичкиот прогон и терор врз неистомисленици. Ова ...
| | веќе видена | слични

Откако Кривичниот суд Скопје му определи мерка притвор од пронаоѓање односно лишување од слобода на Никола Груевски, тој од Будимпешта се огласи на својот ...
| | веќе видена | слични

Поранешниот премиер Никола Груевски обвинува дека сегашниот премиер Зоран Заев преку притисоци врз правосудните органи и бизнисмени врши политички прогон ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Криминалецот Зоран Заев како што беше најавено продолжува со политичкиот прогон и теророт врз неистомислениците, пишува поранешниот премиер Никола Груевски и ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Министерот за здравство Венко Филипче речиси секогаш е облече во костум и бела кошула на прес-конференциите. Особено изминатва година, заради пандемијата и ...
сите 118 | | | веќе видена

Во Германија регистриран е најмал број новоинфицирани со Ковид-19 на дневно ниво во изминатите девет месеци, поради што официјалните лица ја разгледуваат ...
сите 501 | | | веќе видена

Проф. Ангел Димитров во емисијата „Сабота 150“ за Дејан Јотов вели дека учесниците од македонската страна во Заедничката мултидисциплинарна експертска комисија ...
сите 76 | | | веќе видена

Генералниот секретар на НАТО Јенс Столтенберг изјави дека Западниот сојуз мора да одговори на економскиот, политичкиот и воениот подем на Кина. Според него, ...
сите 145 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

На лошото здравје на Јанева влијае и притворот, адвокатите се надеваат дека ќе се укине пресудата за „Рекет“

Од:
До кого (е-маил):
Порака: