Хајко Мас: ЕУ подготвена за дијалог со Русија


Претседателот на Владата, Зоран Заев, денеска патува за Брисел каде што е предвидено да оствари средби со високи претставници од Европската Унија и со лидерите ...
| | веќе видена | слични
3 копии
5 копии

Претседателот Стево Пендаровски, во рамки на учеството на процесот Брдо – Бриони, во Брдо кај Крањ, денеска се сретна со претседателката на Република Косово, ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Високиот претставник за надворешна и безбедносна политика на ЕУ Жозеп Борел очекува на утрешната вечера во Брисел, лидерите од Западен Балкан да му ги ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Портпаролот на ЕУ, Пeтер Стано вели дека целта на утрешната вечера, што се организира за лидерите од Западен Балкан во Брисел, е да се започне и прошири ...
| | веќе видена | слични

Претседателот Пендаровски упати честитки до претседателката Османи за стапувањето на функцијата и изрази подготвеност за засилена соработка на највисоко ниво ...
| | веќе видена | слични

Остануваме посветени на реформската агенда, со посебен фокус на европските приоритети. Продолжуваме и со активностите за унапредување на добрососедските ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Пратеникот од Македонска алијанса за европска интеграција (МАЕИ), Васил Стерјовски, во обраќањето на денешната пленарна седница на албанскиот парламент се ...
сите 874 | | | веќе видена

Утре ќе се задржи многу топло време со натпросечни температури за овој период од годината, кои на места во југоисточниот дел од земјата ќе го надминат 40-тиот ...
сите 294 | | | веќе видена

Ахмети ја отвори вратата за промена на химната, знамето и грбот, а Заев потрча да ја затвори, но јавноста не му верува на премиерот. Јавноста го прими демантот ...
сите 130 | | | веќе видена

Вчерашната одлука на Владата - да се наметне еколошка такса предизвика стравувања во јавноста и предупредувања за домино-ефект, уште поголемо осиромашување - ...
сите 292 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Хајко Мас: ЕУ подготвена за дијалог со Русија

Од:
До кого (е-маил):
Порака: