Dogecoin се сруши за третина по изјавата на Маск


Неделата во која милијардерот Илон Маск замина на проби за сатиричното шоу „Saturday Night Live“ не ѝ дојде баш добро на неговата девојка, идејн ата уметни чка ...
| | веќе видена | слични

Вчера попладнето, официјалниот „Твитер“ профил на Владата беше пробиен, а профилот беше преименуван во „Тесла“ – според името на компанијата за електрични ...
| | веќе видена | слични

Кратко време твитер-профилот на Владата на Р.С. Македонија беше преименуван во „Тесла“ и го користеше логото на компанијата. Исто така, беше забележана и ...
| | веќе видена | слични

Вредноста на доџкоинот вчера се намалила за една третина, по коментарот кој што го дал Илон Маск. До тоа дошло откако милијардерот Илон Маск, еден од неговите ...
| | веќе видена | слични

Останато

Во денешната Тема на денот директорот на ЦУК, Стојанче Ангелов кажа дека неговата изјава за успешно справување со пожарите се однесува само на пожарот во ...
сите 307 | | | веќе видена

Министерството за труд и социјална политика ги повикува работодавачите, негователите и воспитувачите во градинките, вработените во Центрите за социјална ...
сите 157 | | | веќе видена

По предлог на ДОМ, Владата на денешната седница ја разреши директорката на Државниот инспекторат за животна средина, Ана Петровска. Владата го назначи Сретен ...
сите 77 | | | веќе видена

На партиски собири дел од членството на актуелната директорка на Инфективната клинка, Милена Стевановиќ, веќе ѝ се обраќа со „градоначалничке“, брифираат ...
сите 128 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Dogecoin се сруши за третина по изјавата на Маск

Од:
До кого (е-маил):
Порака: