Пристинаа нови 5.000 вакцини во штипскиот регионален вакцинален пункт


2 копии

Иако последните денови има благо опаѓање на бројот на новозаболени од Ковид-19, Комисијата за заразни болести на вчерашниот состанок донесе предлог да останат ...
| | веќе видена | слични

Матичните лекари секојдневно се соочуваат со низа прашања од страна на нивните пациенти во однос на вакцинацијата против Ковид-19. Велат дека во последнава ...
| | веќе видена | слични

Сѐ повеќе граѓани реагираат дека системот за вакцинација не е правичен. Весна Алексовска, претседателка на здружението за ретки болести „Живот со предизвици” ...
| | веќе видена | слични

Додека здравствените власти велат дека сите оние кои се заинтересирани за вакцинирање постари од 40 години добиле термин за првата доза на вакцина против ...
| | веќе видена | слични

Бројот на новозаболени од Ковид-19 во државата е во благо опаѓање. Во текот на вчерашниот ден беа регистрирани нови 62 случаја, од 2.557 тестирања. Во ...
| | веќе видена | слични

Во салата „Борис Трајковски“ денес за вакцина дошле и оние кои имаат закажано за в сабота, доаѓаат и лица кои ги испуштиле термините од минатата недела не само ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Портпаролката на руското Министерство за надворешни работи, Марија Захарова изјави дека Соединетите Американски Држави, пред да го изговорат зборот „закон“, ...
сите 425 | | | веќе видена

СУТКОЗ, синдикатот на угостителството и туризмот, како што велат во денешното соопштени, уште на самиот почеток на здравствената криза предупредувале дека ...
сите 184 | | | веќе видена

Не планираме рестрикции и дополнителни мерки поради случајот на индиски сој во земјава, но будно ја следиме ситуацијата и епидемиолошката состојба“, вели ...
сите 279 | | | веќе видена

ПРОВОКАЦИИ ОД БУГАРИЈА, ВЛАДАТА ВЕЛИ ТОА Е ПРОТИВ ДОБРОСОСЕДСТВОТО Целата историска наука во Македонија се заснова на лаги и фалсификат, изјави проф. Кирил ...
сите 523 | | | веќе видена

Во Македонија веќе неколку денови по ред се бележи тренд на намален број на новозаболени од Ковид-19. Во вчерашната статистика од Министерството за здравство ...
сите 402 | | | веќе видена

Македонците интензивно се јавувале во Амбасадата на Грција во Скопје за информации за влез во земјата и за условите за летување, реферираше Пагона Ларда, ...
сите 241 | | | веќе видена

Од опозициската ВМРО-ДПМНЕ реагираат на како што велат неспособноста на Филипче и Заев, која според оваа партија, резултира со бројка од околу 20 илјади ...
сите 89 | | | веќе видена

Секој претседател на ВМРО-ДПМНЕ имал свои искушенија, ама јас видов баш се, и има навистина голема вистина во цитатот дека „тоа што нема да те убие, ќе те ...
сите 110 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Пристинаа нови 5.000 вакцини во штипскиот регионален вакцинален пункт

Од:
До кого (е-маил):
Порака: