„Стандард“: Изјавите на Вархеји предизвикуваат чудење во ЕУ

„Ако Европската Унија изврши малку подиректен и поголем притисок, не само на декларативен начин, врз соседна Бугарија, тогаш мислам дека на Македонија ќе и ...
| | веќе видена | слични

Во рамките на американските и европските аналитички центри, како влијателни креатори на политиките во западниот свет, и на страниците на стручните геополитички ...
| | веќе видена | слични

Не мислам дека за Македонија има попривлечна алтернатива од Европската Унија. Од друга страна, Европската Унија е сериозна околу проширувањето, но политичарите ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Македонските репрезентативци денеска околу 14 часот, од Амстердам слетаа на скопскиот аеродром. Таму ги пречекаа стотина фанови, кои се сликаа со нив, земаа ...
сите 656 | | | веќе видена

Македонските официјални претставници изразија разочарување што Европската унија уште еднаш не и додели датум за почеток на преговори на Македонија поради ...
сите 894 | | | веќе видена

Во Бразил, во последните 24 часа се регистрирани 115.228 нови случаи на корона вирусот, што е рекорден дневен биланс од почетокот на пандемијата, објави ...
сите 509 | | | веќе видена

Македонскиот министер за евроинтеграции Никола Димитров вложи многу напор да лобира во ЕУ за Северна Македонија во спорови со Бугарија, но тоа не значи дека ...
сите 389 | | | веќе видена

Голем број граѓани реагираат дека одамна се пријавиле на веб-страницата vakcinacija.mk, но се уште не добиле термин за вакцинација во земјава.Од Министерството ...
сите 428 | | | веќе видена

Заев годишно ќе зема по 54 милиони евра повеќе од џебот на народот и сметките на фирмите со покачувањето на горивата. 54 милиони евра помалку кај граѓаните ќе ...
сите 145 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

„Стандард“: Изјавите на Вархеји предизвикуваат чудење во ЕУ

Од:
До кого (е-маил):
Порака: