Студенти ќе учествуваат на онлајн-квиз на знаење за Европската Унија

Членови на Планинарскиот-спортски клуб „Голак" од Делчево во пресрет на одбележувањето на годишнината од Разловечкото востание реализираа планинарски марш до ...
| | веќе видена | слични

Европското движење во Република Македонија, кое дејствува во рамките на Меѓународното европско движење со седиште во Брисел, по повод одбележувањето на Денот ...
| | веќе видена | слични

Останато

Денешната одлука на судот за 27 април е темпирана и планирана прeсуда која има за цел да создава страв кај политичките непријатели на Зоран Заев и целосно ја ...
сите 142 | | | веќе видена

Поранешниот политичар и сараевски професор Златко Лагумџија, го критикуваше Претседателството на Босна и Херцеговина затоа што не ја вклучило државата во ...
сите 522 | | | веќе видена

Голем удел во бројот на новозаразени периодов се патниците кои доаѓаат од странство, а дали тие се носители на Делта-варијантата се утврдува дополнително, ...
сите 255 | | | веќе видена

Повеќе пожари ја зафатија Македонија, а како што информираат од противпожарната единица Куманово, пожар има и во Општина Старо Нагоричане кај Кокино и ...
сите 171 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Студенти ќе учествуваат на онлајн-квиз на знаење за Европската Унија

Од:
До кого (е-маил):
Порака: