„Недела неработен ден“ наскоро на владина седница

7 копии

Лицата кои ќе развијат таканаречен поствакцинален синдром, кој е обично лесен и трае од 24 до 48 часа треба да имаат можност да отсуствуваат од работните места ...
| | веќе видена | слични

1-3% од вакцинираните развиваат таканаречен поствакцинален синдром, кој обично е лесен и се манифестира со болна осетливост, температура, малаксалост, ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Останато

Министерот за здравство Венко Филипче јавноста секојдневно го гледа во темен костум и бела кошула на честите прес-конференции кога информира за сите ...
сите 118 | | | веќе видена

Дваесет и еден нов случај на Ковид-19 од направени 4370 тестирања, еден починат и седум оздравени пациенти се регистрирани вчера. На инфективните одделенија во ...
сите 671 | | | веќе видена

Иако власта во Македонија негира, повеќе од јасно е дека тајните преговори со Бугарија не се вртат околу Португалскиот предлог, туку околу Бугарската ...
сите 75 | | | веќе видена

Цела Македонија со нетрпеливост и возбуда ја чека недела, кога во 18.00 часот, македонската фудбалска репрезентација ќе го има својот прв настап на едно големо ...
сите 439 | | | веќе видена

Блокадите што ги организира ВМРО-ДПМНЕ имаат една причина, а причината е нетранспарентноста на власта и тајните преговори кој што двоецот Заев-Бучковски ги ...
сите 165 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

„Недела неработен ден“ наскоро на владина седница

Од:
До кого (е-маил):
Порака: