НУК: Половина од угостителите ке извисат за помош од шестиот пакет


10 копии
3 копии

Скопје, 14. мај 2021 (ИНПРЕС) – Укинување на ограничувањето на работното време и на одлуката за забрана со работа во внатрешните делови на угостителските ...
| | веќе видена | слични

Независната угостителска комора (НУК) информира дека утрово до Комисијата за заразни болести и Министеството за здравство доставиле барања за промена, ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Согласно најавата на прес конференцијата која ја имаше НУК во среда 12ти Мај 2021 година утринава на официјалните мејлови на Комисија за заразни болести и ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Како дел од Шестиот пакет економски мерки, објавени се седум јавни повици за финансиска поддршка за угостителскиот и туристичкиот сектор, кои се однесуваат на ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Укинување на ограничувањето на работното време, укинување на одлуката за забрана на музички настани, одржување прослави и веселби во сите угостителски ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Утринава на официјалните мејлови на Комисија за заразни болести и Министерството за здравство доставени се предлозите и барањата на НУК за промена, ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Американско-руските односи мора да бидат стабилни и предвидливи, изјави американскиот претседател Џо Бајден на прес-конференција по средбата во Женева со ...
сите 352 | | | веќе видена

Условите за одржување на меѓувладина конференција со Република Северна Македонија не се исполнети, соопшти бугарското Министерство за надворешни работи. ...
сите 778 | | | веќе видена

Горан Пандев вчера го постигна првиот гол на Македонија на Европските првенства, а во исто време стана вториот највозрасен стрелец во историјата што некогаш се ...
сите 471 | | | веќе видена

Проф. Ангел Димитров во емисијата „Сабота 150“ за Дејан Јотов вели дека учесниците од македонската страна во Заедничката мултидисциплинарна експертска комисија ...
сите 82 | | | веќе видена

Од денеска целосно се укинува полицискиот час, угостителските објекти нема да имаат ограничување во работното време, свадбите ќе може да се организираат со ...
сите 142 | | | веќе видена

Вицепремиерот задолжен за борба против корупцијата Љупчо Николовски и американската амбасадорка Кејт Брнз на денешната средба разговарале за Извршната наредба ...
сите 275 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

НУК: Половина од угостителите ке извисат за помош од шестиот пакет

Од:
До кого (е-маил):
Порака: