ВАКЦИНИТЕ СО РАЗЛИЧНИ РЕАКЦИИ: Која дава посилнии по првата, а која по втората доза и колку време траат?

Според досегашните истражувања, луѓето кои се вакцинирани со „АстраЗенека“ имаат посилни реакции по првата примена доза, а оние пак кои се е вакцинирани со ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Доколку ги забележите овие симптоми, најдобро би било да посетите доктор. Бубрезите ги филтрираат токсините, па за општото здравје е многу важно тие да работат ...
| | веќе видена | слични

Cтудија предводена од Универзитетот во Оксфорд регрутирала 830 волонтери над 50-годишна возраст Научниците и лекарите сè повеќе зборуваат за испитување на ...
| | веќе видена | слични

Вирусот на ова заболување најчесто се пренесува преку плунка и тоа најчесто со бакнување или, пак, преку предмети натопени со заразена плунка, многу поретко ...
| | веќе видена | слични
9 копии

Повеќето луѓе кои примиле две дози вакцина против коронавирус од различни производители, имале лесни до умерени несакани ефекти, покажува најновото истражување ...
| | веќе видена | слични

Мешањето различни вакцини против ковид-19 поверојатно може да предизвика благи и умерени несакани ефекти кај возрасните, покажа ново истражување. Треска, ...
| | веќе видена | слични

Конечно дојде пролетта, а со тоа и подоброто време што не привлече да излеземе на отворено. Сите сакавме да ги видиме драгите луѓе кои не ги посетивме ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Франција и Германија предложиле да биде поканет рускиот претседател Владимир Путин на самит со Европската унија како дел од поширокото продолжување на ...
сите 289 | | | веќе видена

Претседателите на парламентите на Србија, Албанија, БиХ, Црна Гора, Македонија и претседателот на Собранието на Косово ќе се состанат в понеделник во Брисел, ...
сите 617 | | | веќе видена

Заев годишно ќе зема по 54 милиони евра повеќе од џебот на народот и сметките на фирмите со покачувањето на горивата. 54 милиони евра помалку кај граѓаните ќе ...
сите 157 | | | веќе видена

Денес во Штип на официјална свечена церемонија беше отворен Конзулатот на Унгарија. На настанот присуствуваа министерот за надворешни работи и трговија на ...
сите 133 | | | веќе видена

Македонските официјални претставници изразија разочарување што Европската унија уште еднаш не и додели датум за почеток на преговори на Македонија поради ...
сите 311 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

ВАКЦИНИТЕ СО РАЗЛИЧНИ РЕАКЦИИ: Која дава посилнии по првата, а која по втората доза и колку време траат?

Од:
До кого (е-маил):
Порака: