МЗ: Вчера се аплицирани 13.725 вакцини


Му дојде редот и на министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски. Тој ги повикува медиумите на пунктот во спортската сала на СОУ „Перо Наков“ (поранешна ...
| | веќе видена | слични
14 копии

Министерот за здравство Венко Филипче денеска преку својот фејсбук профил информира дека термини за вакцинација добиле сите граѓани над 40-годишна возраст од ...
| | веќе видена | слични

Министерот за здравство Филипче го смени ставот. Ветуваше дека до 15ти мај термин за вакцина ќе има за сите пријавени, денеска пак, преку ФБ статус вели дека ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Министерот за здравство, Венко Филипче вели дека сите скопјани на возраст од над 40 години, кои до крајот на април се пријавиле за вакцинација ги добиле своите ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Од Министерството за здравство тврдат дека сите граѓани од Скопје над 40-годишна возраст кои се пријавиле на веб-страницата vakcinacija.mk, имаат добиено ...
| | веќе видена | слични

Сите над 40 години кои се пријавија за вакцинација во Скопје добија термини. Првиот човек на здравството, Венко Филипче денеска информираше дека термини за ...
| | веќе видена | слични

Како што посочува министерот, во текот на следните три дена и од останатите градови во земјава, термини за вакцинирање ќе добијат граѓаните над 40 годишна ...
| | веќе видена | слични

Министерoт за здравство Венко Филипче, на својот Фејсбук профил денеска сподели информации во врска со процесот на вакцинација во Македонија. Објавата ви ја ...
| | веќе видена | слични

Иако Германија веќе почна да ја употребува вакцината АстраЗенека на граѓаните од сите возрасти, новите над 38 илјади дози од овој производител кои стигнаа кај ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Премиерот Зоран Заев го прими поранешниот градоначалник на Солун, политичар и бизнисмен Јанис Бутарис, кој заедно со своите соработници остана во работна ...
сите 963 | | | веќе видена

Франција и Германија предложиле да биде поканет рускиот претседател Владимир Путин на самит со Европската унија како дел од поширокото продолжување на ...
сите 294 | | | веќе видена

Утре пристигнува нова пратка од 100 илјади вакцини на „Фајзер“ преку ковакс системот, најави министерот за здравтство Филипче.В недела со два авиони по 250 ...
сите 441 | | | веќе видена

Заев годишно ќе зема по 54 милиони евра повеќе од џебот на народот и сметките на фирмите со покачувањето на горивата. 54 милиони евра помалку кај граѓаните ќе ...
сите 156 | | | веќе видена

„Пред три години, Владата предводена од СДСМ и премиерот Зоран Заев презеде одговорност, влезе одлучно во процесите и испиша нова историја. Денешниот ден во ...
сите 121 | | | веќе видена

Голем број граѓани реагираат дека одамна се пријавиле на веб-страницата vakcinacija.mk, но се уште не добиле термин за вакцинација во земјава.Од Министерството ...
сите 161 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

МЗ: Вчера се аплицирани 13.725 вакцини

Од:
До кого (е-маил):
Порака: