Правдата во земјава е погребана реагираат АА и Алтернатива


Тоа што пратениците од ЛДП, ДС и Дом не гласаа за новиот закон за легализација преставува популизам и купување на ситни политички поени, смета пратеникот ...
| | веќе видена | слични

Власта немало да дозволи да се урнат 50 000 дивограби оти голем број луѓе ќе останеле без своите домови. Со оваа причина го турка Законот повторно во Собрание ...
| | веќе видена | слични

По најавите на премиерот и вицепремиерот Зоран Заев и Љупчо Николовски дека власта нема да дозволи да се уриваат 50.000 дивоградби, домови на сиромаштијата, по ...
| | веќе видена | слични

Министерот за транспорт, Благој Бочварски, синоќа на својот Фејсбук профил образложи зошто е „за“ законот за легализација на дивоградбите чијшто указ не го ...
| | веќе видена | слични

Да бидеме на чисто никој во државата ниту јас, ниту кој било друг, би се согласил со носење на закон за бесправно изградени објекти доколку такви објекти не ...
| | веќе видена | слични

Министерот за транспорт и врски, Благој Бочварски на својот фејсбук профил напиша дека со Законот за легализација на бесправно изградените објекти ќе се решат ...
| | веќе видена | слични

Благој Бочварски објави на ФБ Деновиве внимателно ги слушам коментарите во однос на законот за бесправно изградени објекти и целосно ги разбирам коментарите во ...
| | веќе видена | слични
2 копии

За архитектот Мартин Пановски обидот да се оправда носењето на Законот за легализирање на дивоградбите со социјални причини е неприфатлив . „Изјавата дека „има ...
| | веќе видена | слични

Министерот за транспорт и врски Благој Бочварски синоќа на својот фејсбук профил наведе четири аргументи зошто е за законот легализација на дивоградбите чиј ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Протоколот за деловна соработка помеѓу ЈП „Пошта на Србија“ и „Пошта на Северна Македонија“ АД во Белград го потпишаа в.д директорот на Пошта на Србија Зоран ...
сите 534 | | | веќе видена

Кога не можеме да одбележиме заедничка достоинствена прослава на Илинден, нарекувајќи ја циркуска церемонија, зошто им се лутиме на тие што знаат како да го ...
сите 188 | | | веќе видена

Министерството за здравство информира, согласно податоците од Институтот за јавно здравје: Во последните 24 часа се направени 3.658 тестирања, а регистрирани ...
сите 363 | | | веќе видена

Во моментов државата е во пламен и не можам да размислувам за споредни работи, но нека залади, нека се изгаснат сите пожари, па ќе се направи анализа и ако се ...
сите 145 | | | веќе видена

Можни се нови ограничувања на есен, но само за невакцинирани, кажа министерот за здравство Филипче, изјави декан ајдобра заштита од коронавирус и сите ...
сите 249 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Правдата во земјава е погребана реагираат АА и Алтернатива

Од:
До кого (е-маил):
Порака: