Правдата во земјава е погребана реагираат АА и Алтернатива


Тоа што пратениците од ЛДП, ДС и Дом не гласаа за новиот закон за легализација преставува популизам и купување на ситни политички поени, смета пратеникот ...
| | веќе видена | слични

Власта немало да дозволи да се урнат 50 000 дивограби оти голем број луѓе ќе останеле без своите домови. Со оваа причина го турка Законот повторно во Собрание ...
| | веќе видена | слични

По најавите на премиерот и вицепремиерот Зоран Заев и Љупчо Николовски дека власта нема да дозволи да се уриваат 50.000 дивоградби, домови на сиромаштијата, по ...
| | веќе видена | слични

Министерот за транспорт, Благој Бочварски, синоќа на својот Фејсбук профил образложи зошто е „за“ законот за легализација на дивоградбите чијшто указ не го ...
| | веќе видена | слични

Да бидеме на чисто никој во државата ниту јас, ниту кој било друг, би се согласил со носење на закон за бесправно изградени објекти доколку такви објекти не ...
| | веќе видена | слични

Министерот за транспорт и врски, Благој Бочварски на својот фејсбук профил напиша дека со Законот за легализација на бесправно изградените објекти ќе се решат ...
| | веќе видена | слични

Благој Бочварски објави на ФБ Деновиве внимателно ги слушам коментарите во однос на законот за бесправно изградени објекти и целосно ги разбирам коментарите во ...
| | веќе видена | слични
2 копии

За архитектот Мартин Пановски обидот да се оправда носењето на Законот за легализирање на дивоградбите со социјални причини е неприфатлив . „Изјавата дека „има ...
| | веќе видена | слични

Министерот за транспорт и врски Благој Бочварски синоќа на својот фејсбук профил наведе четири аргументи зошто е за законот легализација на дивоградбите чиј ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Министерот за здравство Венко Филипче речиси секогаш е облече во костум и бела кошула на прес-конференциите. Особено изминатва година, заради пандемијата и ...
сите 118 | | | веќе видена

Проф. Ангел Димитров во емисијата „Сабота 150“ за Дејан Јотов вели дека учесниците од македонската страна во Заедничката мултидисциплинарна експертска комисија ...
сите 76 | | | веќе видена

Министерката за одбрана Радмила Шекеринска, заедно со премиерот Зоран Заев, денеска во седиштето на НАТО во Брисел учествува на лидерскиот Самит на Алијансата. ...
сите 158 | | | веќе видена

Романските новинари пишуваат за македонската навивачка фаланга, дека уште синоќа го освоиле Букурешт, покажувајќи ретко видени емоции и љубов кон државата и ...
сите 86 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Правдата во земјава е погребана реагираат АА и Алтернатива

Од:
До кого (е-маил):
Порака: