Албанија: За првпат во едно деноноќие не е хоспитализиран ниту еден ковид пациент

За првпат во 14- месечната битка со Ковид-19 во Инфективната клиника во Тирана во последото деноноќие нема ново хоспитализирано лице заразено со опасниот ...
| | веќе видена | слични

Британската влада денеска соопштила дека е уверена во ефикасноста на вакцината против коронавирус и во случај со индиската варијанта, чие ширење во Велика ...
| | веќе видена | слични

Бројот на новозаразени случаи, припишани на индиската варијанта, е зголемен двојно во Велика Британија за само една недела и според здравствените власти ...
| | веќе видена | слични
9 копии

Шефот на Постојаниот независен советодавен комитет на Германија за вакцини вели дека е веројатно следната година сите да треба повторно да се вакцинираат ...
| | веќе видена | слични

Австрија ќе ги признава само ковид вакцините одобрени од Европската агенција за лекови (ЕМА) при влез во земјата, соопшти тамошното министерство за здравство. ...
| | веќе видена | слични

Германскиот експерт Томас Мертенс изјави дека следната година на сите најверојатно ќе им треба нова рунда вакцинација против коронавирусот. Мертенс, директор ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Околу 33 милиони луѓе, или 15 проценти од населението, примиле барем една доза на вакцина во Бразил, но тоа е процент што е сè уште мал за да може значително ...
| | веќе видена | слични

Бразилците кубурат за вакцини. Поради коронавирусот Бразил секој ден губи по 2.000 луѓе. Бразил сè уште се бори да обезбеди доволно вакцини. Околу 33 милиони ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Германецот Јенс Клајнефелд, еден од докторите кои го третираа Кристијан Ериксен на теренот, вели дека реанимацијата била успешна бидејќи се работело за ...
сите 416 | | | веќе видена

Претседателите на Русија и на САД, Владимир Путин и Џо Бајден, излегоа со заедничка изјава за прашањата на стратешката стабилност. Лидерите посочија дека ...
сите 361 | | | веќе видена

ВМРО-ДПМНЕ е партија која има јасна цел, а таа е напредна Македонија со заштитени национални и државни интереси, се наведува во партиското соопштение.Во таа ...
сите 158 | | | веќе видена

Проф. Ангел Димитров во емисијата „Сабота 150“ за Дејан Јотов вели дека учесниците од македонската страна во Заедничката мултидисциплинарна експертска комисија ...
сите 82 | | | веќе видена

Економските експерти очекуваат воведувањето на еколошка такса од 3,5 денари за нафтата и нафтените деривати да предизвика низа негативни последици врз ...
сите 248 | | | веќе видена

Горан Пандев вчера го постигна првиот гол на Македонија на Европските првенства, а во исто време стана вториот највозрасен стрелец во историјата што некогаш се ...
сите 188 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Албанија: За првпат во едно деноноќие не е хоспитализиран ниту еден ковид пациент

Од:
До кого (е-маил):
Порака: