Фирмата што ја купи скалата на Петре за 1,7 милиони евра, набавилa и спортска опрема за МО на Шеќернска за речиси милион евра!


Граѓаните не велат веќе ни срам ни перде, по ново велат, ни срам ни Петре. Мрзеливиот Петре Шилегов стана синоним за бесрамно испумпување на парите на ...
| | веќе видена | слични
10 копии

Министерства, јавни претпријатија и општини потрошиле милиони евра наши пари преку крајно сомнителни тендерски постапки. Вчера објавивме дека институциите на ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Градоначалникот на Град Скопје, Петре Шилегов ги оцени како предизборни активности за негово оцрнување обвинувањата на опозициската ВМРО-ДПМНЕ дека не ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Министерството за транспорт и врски реагира на прес конференцијата на ВМРО-ДПМНЕ и од таму ги отфрлаат како што велат сите невистинити информации и шпекулации ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Министерството за транспорт и врски ги отфрла како невистинити информации и шпекулации тврдењата на ВМРО-ДПМНЕ изнесени денеска на прес-конференција во однос ...
| | веќе видена | слични

Министерството за транспорт и врски ги отфрла сите невистинити информации и шпекулации искажани на денешната прес конференција од страна на ВМРО-ДПМНЕ. „Мораме ...
| | веќе видена | слични

Вчера објавивме дека институциите на власта на СДСМ во изминативе 4 години склучиле 200 милионски договори, за кои подоцна не го испочитувал законот и не го ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Срамота е што двајца градоначалници, и премиер се појавија на секундарна улица од 2 километри кои ја градат и се уште не е завршена цели 2 години. Уште ...
| | веќе видена | слични

Имаме сериозни сомнежи дека се злоупотребуваат парите на граѓаните преку системот на тендерски постапки и се овозможува одредени фирми да добиваат тендери во ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Втора аудио снимка со фотографија од Јелена Жугиќ, претседателка на Градскиот комитет на Унија на жени при ВМРО-ДПМНЕ, по пет денови е објавена на „Јутуб“. Во ...
сите 187 | | | веќе видена

Премиеерот Заев на прашањето за што се преговара со Бугарија вели дека на маса е предлогот на Португалија.Но, тој предлог Бугарија експресно го одби.Тоа беше ...
сите 433 | | | веќе видена

Како пратеник односно шеф на Парламентарната група за соработка со Конгресот на САД, Koстадин Костадинов, ја поздрави одлуката на претседателот на Соединетите ...
сите 236 | | | веќе видена

Денес, Македонија доби подарок од Турција 30.000 дози од вакцината „Синовак“ против ковид-19. Ова го објави на Фејсбук министерот за здравство Венко Филипче. ...
сите 119 | | | веќе видена

Над 50 работнички од штипската конфекција „Алкон текс“, кои протестираа поради тоа што биле ставени на принуден одмор, го ставија протестот во мирување. Бисера ...
сите 97 | | | веќе видена

Индија урна црн рекорд со бројот на починати. Денес земјата пријавила најголем дневен број на починати од коронавирусот во светот, односно 6.148 лица. ...
сите 194 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Фирмата што ја купи скалата на Петре за 1,7 милиони евра, набавилa и спортска опрема за МО на Шеќернска за речиси милион евра!

Од:
До кого (е-маил):
Порака: