СДСМ: ВМРО-ДПМНЕ за 27 години не потроши ни денар за набавка на опрема, а сега креира наводни скандали


ВМРО-ДПМНЕ не може да се помири со новите политики на СДСМ во Градот Скопје, со кои главниот град станува модерна, уредна, европска метропола, затоа продолжува ...
| | веќе видена | слични

И врапчињата на гранка знаат колку е криминална оваа власт. Нема поголем тендер кој не е во дослух со врвот на власта. Не може една противпожарна скала да чини ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Градоначалникот на Град Скопје, Петре Шилегов ги оцени како предизборни активности за негово оцрнување обвинувањата на опозициската ВМРО-ДПМНЕ дека не ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Срамота е што двајца градоначалници, и премиер се појавија на секундарна улица од 2 километри кои ја градат и се уште не е завршена цели 2 години. Уште ...
| | веќе видена | слични

Уште поголема срамота е што улицата не е во надлежност ниту на Шилегов ниту на Заев, но тие се појавија да се сликаат со градоначалникот Богдановиќ. Додека го ...
| | веќе видена | слични
10 копии

Денеска ќе поднесеме пријава до ДКСК за градоначалникот на Град Скопје, Петре Шилегов, за кој постојат основани сомненија дека ненаменски потрошил над 33 ...
| | веќе видена | слични

Денеска ќе поднесеме пријава до Државната комисија за спречување на корупција (ДКСК) за градоначалникот на Град Скопје, Петре Шилегов, за кој постојат основани ...
| | веќе видена | слични

Советничката група на ВМРО-ДПМНЕ во Советот на Град Скопје има основани сомневања дека Шилегов делел субвенции за инвертер клими по партиски клуч Од увидот што ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Дозволете да ве информирам дека на седницата на Извршниот комитет кој се одржа вчера во Битола, донесена е одлука за продолжување на протестите за спречување ...
сите 395 | | | веќе видена

Целиот свет со внимание ја следеше здравствената состојба на данскиот фудбалер Кристијан Ериксен, кој на натпреварот меѓу Финска и Данска на Европското ...
сите 264 | | | веќе видена

Министерот за здравство Венко Филипче речиси секогаш е облече во костум и бела кошула на прес-конференциите. Особено изминатва година, заради пандемијата и ...
сите 118 | | | веќе видена

Бугарија даде и дава безброј докази за добра волја, за желба за плоден политички дијалог, но потребно е да се одговори на ист начин, а не да се води жестока, ...
сите 76 | | | веќе видена

Дваесет и еден нов случај на КОВИД-19 од направени 4370 тестирања, еден починат и седум оздравени пациенти се регистрирани вчера. На инфективните одделенија во ...
сите 414 | | | веќе видена

Двајца повредени е билансот од сообраќајната несреќа што попладнево се случи на регионалниот пат кај долнореканското село Скудриње. По извршениот увид, ...
сите 167 | | | веќе видена

Блокадите што ги организира ВМРО-ДПМНЕ имаат една причина, а причината е нетранспарентноста на власта и тајните преговори кој што двоецот Заев-Бучковски ги ...
сите 177 | | | веќе видена

Прв случај на бразилската мутација P.1.2 (VOC-21JAN-02) потврдена е во Грција, а според грчките медиуми случајот е регистриран кај маж во Атина.Засега нема ...
сите 123 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

СДСМ: ВМРО-ДПМНЕ за 27 години не потроши ни денар за набавка на опрема, а сега креира наводни скандали

Од:
До кого (е-маил):
Порака: