(Видео) Нелоски: Освен скандалозната набавка на скала, истата фирма набавува спортска опрема за министерството на Шекеринска


Додека ние објавуваме скандал со набавка на противпожарна скала од 1.7 милиони евра, двојно повеќе од таа во Загреб, замислете зетот на секретарот на Шилегов ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Срамота е што двајца градоначалници, и премиер се појавија на секундарна улица од 2 километри кои ја градат и се уште не е завршена цели 2 години. Уште ...
| | веќе видена | слични
6 копии

- Тотално фијаско се случи денеска на протестите на ВМРО-ДПМНЕ во неколку градови низ државата. Со недели ВМРО-ДПМНЕ се обидуваше да манипулира со родителите и ...
| | веќе видена | слични
4 копии

ВМРО-ДПМНЕ предводена од Христијан Мицкоски продолжува со деструктивното дејствување против реформите во образованието, на штета на граѓаните. На ВМРО-ДПМНЕ не ...
| | веќе видена | слични

ВМРО-ДПМНЕ предводена од Христијан Мицкоски продолжува со деструктивното дејствување против реформите во образованието, на штета на граѓаните, велат СДСМ. ...
| | веќе видена | слични

Во соопштение до јавноста, СДСМ ја обвини опозициската партија дека стои зад протестите против учебниците. ,,Партијата предводена од Мицкоски организира ...
| | веќе видена | слични

Уште поголема срамота е што улицата не е во надлежност ниту на Шилегов ниту на Заев, но тие се појавија да се сликаат со градоначалникот Богдановиќ. Додека го ...
| | веќе видена | слични

Пат-позиција помеѓу родителите и министерката за образование Мила Царовска. Двете страни не можат да најдат заеднички јазик околу дигитализација на учебниците. ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Портпаролката на руското Министерство за надворешни работи, Марија Захарова изјави дека Соединетите Американски Држави, пред да го изговорат зборот „закон“, ...
сите 392 | | | веќе видена

Она што е важно е меѓународната поддршка којашто е евидентна, деновиве ја добиваме буквално од цела Европа, се надевам на позитивен исход искрено, но останува ...
сите 638 | | | веќе видена

СУТКОЗ, синдикатот на угостителството и туризмот, како што велат во денешното соопштени, уште на самиот почеток на здравствената криза предупредувале дека ...
сите 218 | | | веќе видена

На 20.06.2021 во 14.10 часот било пријавено дека на експресниот пат Штип-Кочани, во близина на нас.„Три чешми“, се случила сообраќајна незгода помеѓу патничко ...
сите 438 | | | веќе видена

Неспособноста на Филипче и Заев резултира со тоа околу 20 илјади граѓани викендов да се ревакцинираат, а некои и вакцинираат против корона главно во Србија, ...
сите 156 | | | веќе видена

Потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ Александар Николоски по денешната посета на Општина Гази Баба на новинарско прашање зошто нема обрасци за лични документи и ...
сите 197 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

(Видео) Нелоски: Освен скандалозната набавка на скала, истата фирма набавува спортска опрема за министерството на Шекеринска

Од:
До кого (е-маил):
Порака: