ВМРО-ДПМНЕ: Фирмата што ја набави противпожарната скала, набавува и спортска опрема за Министерството за одбрана


Опозициската ВМРО-ДПМНЕ најави дека в понеделник ќе поднесе кривична пријава за набавката на противпожарната скала од страна на Град Скопје и објави дека ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Срамота е што двајца градоначалници, и премиер се појавија на секундарна улица од 2 километри кои ја градат и се уште не е завршена цели 2 години. Уште ...
| | веќе видена | слични
6 копии

- Тотално фијаско се случи денеска на протестите на ВМРО-ДПМНЕ во неколку градови низ државата. Со недели ВМРО-ДПМНЕ се обидуваше да манипулира со родителите и ...
| | веќе видена | слични
4 копии

ВМРО-ДПМНЕ предводена од Христијан Мицкоски продолжува со деструктивното дејствување против реформите во образованието, на штета на граѓаните. На ВМРО-ДПМНЕ не ...
| | веќе видена | слични

ВМРО-ДПМНЕ предводена од Христијан Мицкоски продолжува со деструктивното дејствување против реформите во образованието, на штета на граѓаните, велат СДСМ. ...
| | веќе видена | слични

Во соопштение до јавноста, СДСМ ја обвини опозициската партија дека стои зад протестите против учебниците. ,,Партијата предводена од Мицкоски организира ...
| | веќе видена | слични

Уште поголема срамота е што улицата не е во надлежност ниту на Шилегов ниту на Заев, но тие се појавија да се сликаат со градоначалникот Богдановиќ. Додека го ...
| | веќе видена | слични

Пат-позиција помеѓу родителите и министерката за образование Мила Царовска. Двете страни не можат да најдат заеднички јазик околу дигитализација на учебниците. ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Двајцата лидери се договориле да ги вратат на функција американскиот и рускиот амбасадор Рускиот претседател Владимир Путин, по средбата со претседателот на ...
сите 295 | | | веќе видена

Проф. Ангел Димитров во емисијата „Сабота 150“ за Дејан Јотов вели дека учесниците од македонската страна во Заедничката мултидисциплинарна експертска комисија ...
сите 75 | | | веќе видена

Од денеска целосно се укинува полицискиот час, угостителските објекти нема да имаат ограничување во работното време, свадбите ќе може да се организираат со ...
сите 147 | | | веќе видена

Заменик на претседателот на Владата задолжен за борба против корупцијата и криминалот, одржлив развој и човечки ресурси, Љупчо Николовски, денеска имаше средба ...
сите 184 | | | веќе видена

Новата давачка за граѓаните - Еколошка такса од 3,5 денари за нафтата и нафтените деривати нема да предизвика инфлација уверуваат од Владата. И покрај таксата ...
сите 192 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

ВМРО-ДПМНЕ: Фирмата што ја набави противпожарната скала, набавува и спортска опрема за Министерството за одбрана

Од:
До кого (е-маил):
Порака: