Граѓаните кои ги примиле двете дози од вакцината, сертификатот за вакцинација ќе го добиваат од матичниот лекар

Охрид, 8. мај 2021 (InPress) – Граѓаните кои периодов наназад ги примиле двете дози од некоја од вакцините, ќе добијат сертификат за вакцинација кој ќе го ...
| | веќе видена | слични

Португалија одобри туристичките патувања за граѓаните на повеќето европски земји, соопшти тамошното Министерството за внатрешни работи. Луѓето од земјите на ЕУ ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Италија го укина барањето за карантин при пристигнувањето во земјата за сите патници од Европската унија, Велика Британија и Израел, соопштија здравствените ...
| | веќе видена | слични

Португалија ќе ги дозволи туристичките летови од земјите членки на Европската унија со ниска стапка на зарази со коронавирусот и од Обединетото Кралство, но ...
| | веќе видена | слични
13 копии

Министерството за здравство на Австрија појасни дека лицата кои биле вакцинирани во странство со руска или кинеска вакцина против коронавирусот нема да бидат ...
| | веќе видена | слични
2 копии
6 копии

Италија ќе го укине карантинот за сите патници од земјите членки на Европската унија, Велика Британија и Израел од недела, 16 мај, соопшти денеска министерот ...
| | веќе видена | слични

Патниците што влегле во Италија од овие земји досега морале да одат во пет дена карантин и да бидат тестирани пред пристигнувањето и по крајот на изолацијата. ...
| | веќе видена | слични

Најавата за отворање на границите ги израдува српските туристи. Бидејќи од земјите на ЕУ се бара да имаат сертификат за вакцинација или негативен тест за ПЦР ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Претседателите на парламентите на Србија, Албанија, БиХ, Црна Гора, Македонија и претседателот на Собранието на Косово ќе се состанат в понеделник во Брисел, ...
сите 829 | | | веќе видена

Франција и Германија предложиле да биде поканет рускиот претседател Владимир Путин на самит со Европската унија како дел од поширокото продолжување на ...
сите 293 | | | веќе видена

Утре пристигнува нова пратка од 100 илјади вакцини на „Фајзер“ преку ковакс системот, најави министерот за здравтство Филипче.В недела со два авиони по 250 ...
сите 457 | | | веќе видена

Заев годишно ќе зема по 54 милиони евра повеќе од џебот на народот и сметките на фирмите со покачувањето на горивата. 54 милиони евра помалку кај граѓаните ќе ...
сите 156 | | | веќе видена

„Пред три години, Владата предводена од СДСМ и премиерот Зоран Заев презеде одговорност, влезе одлучно во процесите и испиша нова историја. Денешниот ден во ...
сите 121 | | | веќе видена

Премиерот Зоран Заев го прими поранешниот градоначалник на Солун, политичар и бизнисмен Јанис Бутарис, кој заедно со своите соработници остана во работна ...
сите 132 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Граѓаните кои ги примиле двете дози од вакцината, сертификатот за вакцинација ќе го добиваат од матичниот лекар

Од:
До кого (е-маил):
Порака: