Дигиталната трговија може да ѝ помогне на Македонија подобро да закрепне по КОВИД-19


Редици камиони, честопати со стотици возила се честа глетка на многу гранични премини, вклучувајќи и за време на пандемијата со КОВИД-19. Ова е само еден од ...
| | веќе видена | слични

„Владата предводена од СДСМ продолжува со силни инвестиции во земјоделството кое е еден од најважните сектори. Следува нов значителен инвестициски циклус во ...
| | веќе видена | слични

Следува нов значителен инвестициски циклус во земјоделскиот сектор кој е од голема важност за сите земјоделци.  Со проектот за модернизација на земјоделството ...
| | веќе видена | слични

Владата предводена од СДСМ продолжува со силни инвестиции во земјоделството кое е еден од најважните сектори. Следува нов значителен инвестициски циклус во ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Министерството за финансии објави јавен повик до општините за користење средства за инвестиции во општински енергетски ефикасни објекти, со вкупен фонд од 10,5 ...
| | веќе видена | слични

Балканските дипломати велат дека целиот регион е едногласен во поддршката на работата на оваа корпорација, и нејзината улога со конкретни проекти во регионот ...
| | веќе видена | слични

Соединетите држави се посветени на поддршката на земјите од Западен Балкан на нивниот пат кон европска интеграција и членство во европски и евро-атлантски ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Градиме партнерски однос со земјоделците, вложуваме во развој и модернизација на земјоделството!, истакна вицепремиерот за борба против корупција и криминал, ...
| | веќе видена | слични
4 копии
повеќе

Останато

Дека последните анализи се во тек пред потпишување на рамковниот договор за изградба на брзата пруга Белград-Ниш-Прешево, соопшти денеска претседателот на ...
сите 535 | | | веќе видена

Министерството за труд и социјална политика ги повикува работодавачите, негователите и воспитувачите во градинките, вработените во Центрите за социјална ...
сите 155 | | | веќе видена

На денешната седница владата ја разреши Ана Петровска од функцијата в.д. Директорка на Државниот инспекторат за животна средина (дижс) и на нејзино место го ...
сите 74 | | | веќе видена

Вакцинираното лице има осум пати помала веројатност да се зарази од делта во споредба со невакцинирано лице и 25 пати помала веројатност да бидат ...
сите 326 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Дигиталната трговија може да ѝ помогне на Македонија подобро да закрепне по КОВИД-19

Од:
До кого (е-маил):
Порака: