Македонија е земја на закрепостени селани кои животите ѝ ги довериле на глуперда со криминален ум

Споделувајќи го твитот на професорката од Институтот за македонски јазик Симона Груевска Маџоска, професорот Горазд Росоклија од универзитетот Колумбија во ...
| | веќе видена | слични

Иако не добија официјална потврда дека можат да ја променат драмската претстава што е во склад со протоколите од Ковид-19, сепак, драмските аматери од Кичево, ...
| | веќе видена | слични

Професорката Симона Груевска Маџоска од Институтот за македонски јазик поставува сериозна дилема тргнувајќи од начинот на кој Владата го промовираше ...
| | веќе видена | слични
2 копии

“Добар ден” “Добар ден” “Дали ја имате книгата Белото Зборот Што е Забранет од Видое Подгорец”? Вака актерот Рубенс Муратовски го коментира бришењето на ...
| | веќе видена | слични

Владата вчеравечер информира дека заедно со Министерството за образование и наука и Институтот за македонски јазик „Крсте Петков Мисирков“ многу јасно и ...
| | веќе видена | слични

Останато

Германската метеоролошка служба предупредува декавикендов може да се очекуваат обилни врнежи од дожд во областите кои веќе беа погодени од големи поплави. Се ...
сите 363 | | | веќе видена

Некогаш специјален јавен обвинител, денеска затвореник - Катица Јанева е спроведена во „Идризово“на отслужување на седумгодишна затворска казна за случајот ...
сите 99 | | | веќе видена

Целта поради која го носиме законот за работни односи со кој се дефинира дека недела е ден за одмор се работниците и работничките права. Работниците се ...
сите 101 | | | веќе видена

Продолжуваме со европеизација на С. Македонија, а кога ЕУ ќе реши да ни испорача почеток на преговори, бидејќи тоа го заслужуваме, можат да ни се јават, објави ...
сите 67 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Македонија е земја на закрепостени селани кои животите ѝ ги довериле на глуперда со криминален ум

Од:
До кого (е-маил):
Порака: