Остануваат без работа, а треба да ги вратат и парите, системска слабост за оние кои добиваат времена инвалидска пензија

Со голем проблем се соочуваат граѓаните кои станале неспособни за работа, а добиле времена инвалидска пензија, кога ќе се премисли комисијата и ќе им каже ...
| | веќе видена | слични
3 копии
4 копии

Претседателот Стево Пендаровски денеска го прими Народниот правобранител Насер Зибери. На средбата Народниот правобранител го презентираше Годишниот извештај ...
| | веќе видена | слични
2 копии
5 копии

Пратениците на Левица, Димитар Апасиев и Борислав Крмов, до претседателот на Собранието на Република Македонија, поднесоа Предлог-закон за измена и дополнување ...
| | веќе видена | слични

Со предлог-законот предвидуваат платите на претседателот на Уставниот суд и уставните судии да бидат изедначени на ниво какво што беа пред самоизгласувањето на ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Целта на овој Предлог-закон е да се анулира додатокот за плати, кој уставните судии си го изгласаа со промена на Деловникот во октомври 2020 година, а со кој ...
| | веќе видена | слични
10 копии

Владата ги подготви законските измени кои ја дефинираат недела како неработен ден. Прецизирани се дејностите во кои неделниот одмор може да се замени и со друг ...
| | веќе видена | слични

Останато

Политиката не може да се меша со историјата, ниту нешто да смени. За да се гради пријателство и добри односи, треба да се изгради и пријателски амбиент. Ако ...
сите 121 | | | веќе видена

Мене ми се потребни влезните информации од извештајот, за да можам мирно да спијам и слободно да ја донесам и оправдам одлуката, без разлика дали е оставка и ...
сите 295 | | | веќе видена

Приведениот напаѓач на универзитетот во Русија, Тимур Бекмансуров објавил долго, детално објаснување за неговата подготовка за нападот, во кое тој тврди дека ...
сите 64 | | | веќе видена

Министерот за надворешни работи, Бујар Османи за време на посетата на Њујорк во рамките на неговото учество на 76 заседание на Генералното Собрание, го посети ...
сите 141 | | | веќе видена

Разбираме дека е уплашен, дека го чека казната од граѓаните, но по дебаклот што му се случи на ТВ дуелот, на Мицкоски не му се доволни ниту 10 интервјуа за да ...
сите 243 | | | веќе видена

Верувам дека преку дијалог и разговор заедно, можеме да бидеме повеќе од помош, отколку како во минатото пред 10-15 години, кога лидерите беа поодалечени. ...
сите 125 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Остануваат без работа, а треба да ги вратат и парите, системска слабост за оние кои добиваат времена инвалидска пензија

Од:
До кого (е-маил):
Порака: