Како да се (дис)квалификува насилник, а да се оквалификува 27 април?


Фејсбук статус на лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, за случувањата на блискиот исток, ги разбранува страстите на социјалните мрежи. Се јавија радикални исламистички ...
| | веќе видена | слични
2 копии

И денеска продолжува акцијата во организација на пратеничката група на ВМРО-ДПМНЕ насловена како „Пратеници со народот“ каде што е предвидено во 19 тима да се ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Портпаролот на ВМРО-ДПМНЕ, Наум Стоилковски, денеска ja појасни вчерашната изјава на лидерот на опозициската партија, Христијан Мицкоски, кој рече дека Израел ...
| | веќе видена | слични

Изјавата на Христијан Мицкоски е во насока на ставот на стратешките партнери на Македонија. Изјавата е во иста насока со ставот на американскиот претседател Џо ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Министерството за внатрешни работи водено од Оливер Спасовски му дало полициско обезбедување и возила на Седат Пекер, криминалец по кој трагаа турските ...
| | веќе видена | слични

Оливер Спасовски, министерот за внатрешни работи му даде полициско обезбедување и возила на Седат Пекер. Полициско обезбедување и возила за турскиот ...
| | веќе видена | слични

Полициско обезбедување и возила за  турскиот криминалец при неговиот престој во Македонија. Спасовски наместо да апси криминалци, тој им дава полициска ...
| | веќе видена | слични

Фејсбук статус на лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски за случувањата на блискиот исток, појасот Газа и Израел ги разбранува страстите на социјалните ...
| | веќе видена | слични

Фејсбук статус на лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски за ексалацијата на насилствата на Блискиот исток, особено запалливиот судир меѓу милитантните ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Министерот за надворешни работи Бујар Османи вели дека не може да каже точно каков ќе биде исходот од претстојниот самит на ЕУ и дали Република Северна ...
сите 409 | | | веќе видена

Министерот за здравство Венко Филипче речиси секогаш е облече во костум и бела кошула на прес-конференциите. Особено изминатва година, заради пандемијата и ...
сите 118 | | | веќе видена

Поради наглото зголемување на бројот на заразени лица, градоначалникот на Москва, Сергеј Собјанин, прогласи неработни денови од 15 до 19 јуни, кои ќе им бидат ...
сите 657 | | | веќе видена

Бугарија даде и дава безброј докази за добра волја, за желба за плоден политички дијалог, но потребно е да се одговори на ист начин, а не да се води жестока, ...
сите 76 | | | веќе видена

Цела Македонија со нетрпеливост и возбуда ја чека недела, кога во 18.00 часот, македонската фудбалска репрезентација ќе го има својот прв настап на едно големо ...
сите 409 | | | веќе видена

Поради сообраќајна незгода со потешкотии се одвива сообраќајот на патниот правец Делчево – М.Каменица кај месноста Боришјето. Причина за несреќата е ...
сите 37 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Како да се (дис)квалификува насилник, а да се оквалификува 27 април?

Од:
До кого (е-маил):
Порака: