Кина се надева дека Советот за безбедност на ОН ќе го поддржи мултилатерализмот

2 копии

Кинеската влада се надева дека членките на Советот за безбедност на ОН ќе ја потврдат нивната посветеност на мултилатерализам и светски поредок базиран на ...
| | веќе видена | слични

Американските воени команданти се залагаат за почесто декласифицирање на информациите за противниците на САД, што може да има спротивен ефект, вели Пол Пилар ...
| | веќе видена | слични

Од почетокот на пандемијата, Пекинг ја искористи својата медиумска инфраструктура за да испрати позитивен наратив за Кина во националните медиуми, но и ...
| | веќе видена | слични

Катар е на второто место со речиси 50 милиони долари, а Русија е трета со 42 милиони долари. И Катар и Русија имаат големи медиумски операции во САД. ...
| | веќе видена | слични

Истражувањето спроведено во 53 земји, на повеќе од 50 илјади испитаници, за ставовите во врска со демократијата, пандемијата на ковид-19 и геополитичките теми, ...
| | веќе видена | слични

Администрацијата на Џо Бајден се наоѓа пред нов предизвик дали да ја примени старата тактика на „раздели, па владеј“ во налетот на Кина и Русија, пишуваат ...
| | веќе видена | слични

Останато

-Ако е точно дека главниот аргумент е дека водењето на седницата е спротивно на деловник, тогаш тоа евентуално би било неделовничко работење а не организирање ...
сите 151 | | | веќе видена

По уште еден топол бран и високите температури, во понеделник, според најавите на српскиот метеоролог Ѓорѓе Ѓуриќ, се очекува пад на температурата за 10 ...
сите 401 | | | веќе видена

81 нов случај на Ковид-19, при направени 5.315 тестирања во последните 24 часа, нема починати, а оздравени се 12 пациенти. Министерот за здравство, Венко ...
сите 371 | | | веќе видена

Премиерот Зоран Заев на седницата за пратенички прашања во Парламентот повика на одговорно однесување од сите во државата кон Охрид како природно и културно ...
сите 184 | | | веќе видена

Во последните 24 часа во Македонија е потврден 81 нов заболен со коронавирус, соопшти Министерството за здравство.Направени се 5.315 тестирања, а најголем број ...
сите 262 | | | веќе видена

Борбата против криминалот и корупцијата продолжува и никој нема да биде поштеден од какви било индиции или постапки коишто се незаконски, порача премиерот, ...
сите 236 | | | веќе видена

Над 1000 хектари и над 100.000 евра изгореа пожарите на истокот од државата. Гори непрекинато еден месец. Почна со жетвата на јачменот, а сезоната поради ...
сите 91 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Кина се надева дека Советот за безбедност на ОН ќе го поддржи мултилатерализмот

Од:
До кого (е-маил):
Порака: