Средба на Османи со амбасадорите на земјите членки на ЕУ од форматот Ц5 – Австрија, Словенија, Чешка, Словачка и Унгарија


Министерот за надворешни работи, Бујар Османи, оствари работна средба со амбасадорите на земјите членки на ЕУ од неформалната група Ц5 на Централно европските ...
| | веќе видена | слични
4 копии
2 копии

Северна Македонија и Албанија во март лани добија зелено светло за почеток на преговорите и двете земји заслужуваат да ги одржат првите меѓувладините ...
| | веќе видена | слични

Претседателот на Собранието Талат Џафери и албанскиот главен преговарач за пристапување во ЕУ, Зеф Мази на денешната средба се согласиле дека Македонија и ...
| | веќе видена | слични

Македонија и Албанија заеднички настапија кон Европската унија и порачаа дека не се за одвојување на пакетот меѓу двете земји во однос на процесот на ...
| | веќе видена | слични

Претседателот Стево Пендаровски денеска имаше средба со Зеф Мази, албанскиот главен преговарач со Европската Унија на која биле разменети разменети мислења и ...
| | веќе видена | слични

Претседателот на Собранието, Талат Џафери, денеска се сретна со главниот преговарач за пристапување на Албанија во ЕУ, Зеф Мази. Претседателот Џафери ги ...
| | веќе видена | слични

Размена на мислења за пристапните процеси на Македонија и Албанија со Европската унија, прогнозите за усвојување на преговарачките рамки и организација на ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Фудбалската федерација на Данска информира дека Кристијан Ериксен прифатил да биде опериран и да му биде поставен Имплантабилен дефибрилатор на кардиовертер, ...
сите 462 | | | веќе видена

Министерот за здравство Венко Филипче речиси секогаш е облече во костум и бела кошула на прес-конференциите. Особено изминатва година, заради пандемијата и ...
сите 130 | | | веќе видена

Во изминатите 24 часа во ковид центрите во Скопје и во земјава има хоспитализирано 10 нови пациенти поради компликации од корона вирусот. Во Скопје е примен ...
сите 468 | | | веќе видена

Претседателите Владимир Путин и Џо Бајден се состанаа вчера за прв пат откако Бајден застана на чело на САД.Средбата се одржа во Женева, а по неа се одржа ...
сите 231 | | | веќе видена

ВМРО-ДПМНЕ е партија која има јасна цел, а таа е напредна Македонија со заштитени национални и државни интереси. Во таа насока е и стратегијата „Македонија за ...
сите 213 | | | веќе видена

Претседателот на Владата Зоран Заев, во рамките на агендата на денешната работна посета на Република Бугарија се сретна и со претседателката на Бугарската ...
сите 547 | | | веќе видена

Проф. Ангел Димитров во емисијата „Сабота 150“ за Дејан Јотов вели дека учесниците од македонската страна во Заедничката мултидисциплинарна експертска комисија ...
сите 82 | | | веќе видена

Американскиот претседател Џо Бајден на прес-конференција по состанокот со рускиот претседател Владимир Путин изјави дека неговата агенда не е против Русија, ...
сите 175 | | | веќе видена

Економските експерти очекуваат воведувањето на еколошка такса од 3,5 денари за нафтата и нафтените деривати да предизвика низа негативни последици врз ...
сите 226 | | | веќе видена

За разлика од мечот со Австрија, во составот на Македонија, не е Александар Трајковски, а шанса од првата минута добива Стефан Спировски. ЕВРО 2020 Стефан ...
сите 392 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Средба на Османи со амбасадорите на земјите членки на ЕУ од форматот Ц5 – Австрија, Словенија, Чешка, Словачка и Унгарија

Од:
До кого (е-маил):
Порака: