Средба на Османи со амбасадорите на земјите членки на ЕУ од форматот Ц5 – Австрија, Словенија, Чешка, Словачка и Унгарија


Министерот за надворешни работи, Бујар Османи, оствари работна средба со амбасадорите на земјите членки на ЕУ од неформалната група Ц5 на Централно европските ...
| | веќе видена | слични
4 копии
2 копии

Северна Македонија и Албанија во март лани добија зелено светло за почеток на преговорите и двете земји заслужуваат да ги одржат првите меѓувладините ...
| | веќе видена | слични

Претседателот на Собранието Талат Џафери и албанскиот главен преговарач за пристапување во ЕУ, Зеф Мази на денешната средба се согласиле дека Македонија и ...
| | веќе видена | слични

Македонија и Албанија заеднички настапија кон Европската унија и порачаа дека не се за одвојување на пакетот меѓу двете земји во однос на процесот на ...
| | веќе видена | слични

Претседателот Стево Пендаровски денеска имаше средба со Зеф Мази, албанскиот главен преговарач со Европската Унија на која биле разменети разменети мислења и ...
| | веќе видена | слични

Претседателот на Собранието, Талат Џафери, денеска се сретна со главниот преговарач за пристапување на Албанија во ЕУ, Зеф Мази. Претседателот Џафери ги ...
| | веќе видена | слични

Размена на мислења за пристапните процеси на Македонија и Албанија со Европската унија, прогнозите за усвојување на преговарачките рамки и организација на ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Иако се чини дека се стабилизираа актуелните шест изборни единици, сепак тие се многу проблематични. Првиот проблем произлегува од нелогичната географија на ...
сите 263 | | | веќе видена

Доктор Никола Пановски за Локално вели дека состојба со Ковид-19 во Македонија ќе зависи од вакцинирањето против вирусот. Тој предупредува дека бројот на ...
сите 610 | | | веќе видена

Пожарот кои синоќа бесееше во шумата во близина на Кочани и кој зафати дел од куќите остави пустош. Откако во текот на ноќта пожарникарите и локалното ...
сите 171 | | | веќе видена

Ако мислевте дека директорот на ЦУК е на терен и ја следи состојбата во пехчево, која е многу полоша од онаа во Кичево, се лажете. Тазе директорот вечерва е на ...
сите 254 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Средба на Османи со амбасадорите на земјите членки на ЕУ од форматот Ц5 – Австрија, Словенија, Чешка, Словачка и Унгарија

Од:
До кого (е-маил):
Порака: