Бектеши најавува можно отворање на рестораните за свадби


10 копии
3 копии

Скопје, 14. мај 2021 (ИНПРЕС) – Укинување на ограничувањето на работното време и на одлуката за забрана со работа во внатрешните делови на угостителските ...
| | веќе видена | слични

Независната угостителска комора (НУК) информира дека утрово до Комисијата за заразни болести и Министеството за здравство доставиле барања за промена, ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Согласно најавата на прес конференцијата која ја имаше НУК во среда 12ти Мај 2021 година утринава на официјалните мејлови на Комисија за заразни болести и ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Како дел од Шестиот пакет економски мерки, објавени се седум јавни повици за финансиска поддршка за угостителскиот и туристичкиот сектор, кои се однесуваат на ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Укинување на ограничувањето на работното време, укинување на одлуката за забрана на музички настани, одржување прослави и веселби во сите угостителски ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Утринава на официјалните мејлови на Комисија за заразни болести и Министерството за здравство доставени се предлозите и барањата на НУК за промена, ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Поранешниот политичар и сараевски професор Златко Лагумџија, го критикуваше Претседателството на Босна и Херцеговина затоа што не ја вклучило државата во ...
сите 580 | | | веќе видена

Денешната одлука на судот за 27 април е темпирана и планирана прeсуда која има за цел да создава страв кај политичките непријатели на Зоран Заев и целосно ја ...
сите 142 | | | веќе видена

Зголемен е бројот на повици во Службата за Итна медицинска помош во Скопје, а екипите од изутрината, досега, интервенираа кај 30 случаи. Граѓаните кои бараат ...
сите 117 | | | веќе видена

Централна свеченост по повод честувањето на Илинден во Крушево. Свеченоста започна со полагање свежо цвеќе од претседателот Стево Пендаровски и бројни ...
сите 229 | | | веќе видена

Голем удел во бројот на новозаразени периодов се патниците кои доаѓаат од странство, а дали тие се носители на Делта-варијантата се утврдува дополнително, ...
сите 255 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Бектеши најавува можно отворање на рестораните за свадби

Од:
До кого (е-маил):
Порака: